Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2009 – 2017 r. (7-15 lat). Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS.

Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach są wady postawy, choroby układu ruchu lub układu oddechowego.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu oddechowego odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Świnoujściu, w terminie od 11.08 – 31.08.2024 r.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadami postawy i chorobami narządów układu ruchu odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w terminie od 08.07 – 28.07.2024 r.

Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Wnioski przyjmuje Oddział Regionalny w Zielonej Górze po uprzednim wypełnieniu skierowania przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę. Wnioski należy składać do 17 maja 2024 r. 

Druk wniosku do pobrania. Wniosek dostępny jest także w siedzibie Oddziału i placówkach terenowych oraz na stronie www.gov.pl/krus.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 68 452 31 06.

 

 

 

UMIG Witnica – Justyna Budzan

Wielkość czcionki
Kontrast