Saneczkarze z kolejną nagrodą

VI miejsce w Polsce zajął Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie w klasyfikacji wszystkich klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. Gratulujemy!

17 lipca w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się Gala Podsumowująca System Współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2017. W wydarzeniu udział wziął m.in. Jan Widera, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marcin Nowak, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT, przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów sportowych. W imprezie wzięła też udział delegacja UKS Nowiny Wielkie, który od lat plasuje się w krajowej czołówce klubów najlepiej zajmujących się pracą z młodzieżą i dziećmi. Podczas uroczystości zostały przyznane nagrody dla najlepszych lub najwyżej sklasyfikowanych klubów sportowych i jednostek samorządu terytorialnego we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2017.

W klasyfikacji gmin do 20 tys. mieszkańców, UKS Nowiny Wielkie zajął VI miejsce. Dzięki naszym saneczkarzom powiat gorzowski zajął VII miejsce w kategorii powiatów. Za obie wysokie lokaty nasz klub otrzymał łącznie 20 tys. zł. Kupi za to sprzęt sportowy. – Gratuluję zawodnikom UKS Nowiny Wielkie, którzy osiągają tak wielkie sukcesy, gratuluję trenerom: Jackowi Zagoździe, Krzysztofowi Lipińskiemu i Romanowi Miciakowi oraz pani prezes Zofii Pocztarek. Będziemy wspierać klub, bo wykonuje świetną pracę z młodzieżą i dziećmi, zdobywa czołowe lokaty w kraju i jest sportową wizytówką naszej Gminy – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

(fot. UKS, MSiT)

Wielkość czcionki
Kontrast