Dzienny Dom Pobytu ,,Senior Wigor”

Dzienny Dom Pobytu ,,Senior Wigor” to instytucja opieki nad osobami nieaktywnymi zawodowo. Pensjonariusze spędzają w nim 8 godzin dziennie, integrując się i rozwijając swoje pasje.

Dzienny Dom Pobytu ,,Senior Wigor” powstał w ramach Wieloletniego Programu ,,Senior+”, a na jego uruchomienie Gmina pozyskała dofinansowanie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Instytucja mieści się przy ul.Strzeleckiej 1B. Przebywa w nim 20 podopiecznych i 7 osób personelu, m.in. animatorzy kultury, opiekunowie seniorów, psycholog i kierownik DDP.  Zajęcia odbywają się przez 8 godzin dziennie. Z usług DDP seniorzy korzystają za darmo.

W nowej instytucji dla seniorów na 330 m.kw. jest m.in. pokój dzienny z komputerami i wielkim telewizorem oraz pracownia do terapii zajęciowej z aneksem kuchennym. Seniorzy mogą tam oglądać telewizję, korzystać z internetu, a w pracowni wykonywać rękodzieło lub gotować. Jest też gabinet pielęgniarki oraz gabinet psychologa i pedagoga. Jeśli seniorzy będą chcieli odpoczywać, jest też sala relaksu z kanapami i wygodnymi fotelami. Dla aktywnych oraz potrzebujących rehabilitacji przygotowano też salkę rehabilitacyjną ze sprzętem sportowym (m.in. dwa ,,Atlasy’’).

Program ,,Senior  – Wigor’’, w ramach którego powstał Dom Dziennego Pobytu w Witnicy, ma zapewnić wsparcie seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) poprzez umożliwienie korzystania z oferty społecznej aktywizacji. Umożliwi to zorganizowanie seniorom przyjaznej przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb, w której będą mogli nawiązywać i podtrzymywać relacje społeczne, realizować pasje i zainteresowania oraz rozwijać formy samopomocy.

Wielkość czcionki
Kontrast