Prośba o uregulowanie zaległych należności za miejsce pochówku

Szanowni Państwo,

Jako zarządca cmentarzami komunalnymi, chcielibyśmy poinformować mieszkańców gminy Witnica o planowanej akcji dotyczącej grobów nieopłaconych. W ramach tej akcji, na grobach, które nie zostały opłacone, będą naklejane specjalne naklejki informujące o konieczności uregulowania należności za miejsce pochówku.

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem nieopłacanych grobów oraz skłonić osoby odpowiedzialne za nie do uregulowania swojego zadłużenia. Likwidacja grobu jest ostatecznym krokiem, do którego przystępujemy jedynie wtedy, gdy nie odnotujemy uregulowania długu przez dłuższy czas.

Wierzymy, że ta akcja pozwoli nam uniknąć likwidacji grobów i przypomni osobom odpowiedzialnym o konieczności opłacania miejsc pochówku. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie naklejki będą naklejane z szacunkiem i zachowaniem właściwej ostrożności.

Przypominamy, że według nowego cennika, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. opłata za wykup miejsca na kolejne 20 lat wynosi za:

  • grób pojedynczy – 540,00 zł,
  • grób dziecka (do lat 6) – 324,00 zł,
  • grób rodzinny (podwójny) – 648,00 zł.

Do każdej z tych kwot należy doliczyć opłatę jednorazową za utrzymanie cmentarza na kolejne 20 lat w wysokości 540,00zł.

Dziękujemy za zrozumienie i oczekujemy na Państwa wsparcie w tym ważnym działaniu.

Równocześnie zachęcamy Państwa do korzystania z aplikacji Grobonet, która umożliwia odnalezienie osoby pochowanej na danym cmentarzu poprzez wpisanie jej danych. Jako wynik otrzymujemy komplet informacji o danej osobie wraz ze wskazaniem miejsca pochówku, mapą poglądową i zdjęciem nagrobka. W zakładce informacje dostępny jest regulamin korzystania z cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Witnica oraz cennik usług.

Wielkość czcionki
Kontrast