Pokonywali parkury

W Pyrzanach odbyły się pierwsze jeździeckie Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody o puchar sołtysa Pyrzan. Okazało się, że chętnych do startu w zawodach było wielu, a impreza była bardzo udana.

Inicjatorem I Towarzyskich Zawodów w skokach przez przeszkody o puchar sołtysa Pyrzan było Stowarzyszenie Pyrzany Zawsze Razem, które podjęło to wyzwanie razem z Sołtysem i Radą Sołecką oraz Ranczem nad Wartą – Jazda Konna pana Juliusza Mikołajczuka, który był gospodarzem Parkuru. Sędzią podczas zawodów był pan Sędzisław Pasiecznik. Zawodnicy przyjechali z okolicznych stajni – między innymi z Nowin Wielkich, Studzionki czy Suchlicy. Zawody zorganizowano na boisku sportowym w Pyrzanach, gdzie odbyły się 4 konkurencje:

  • Parkur 40 cm (podium dla Julki Mikołajczuk – Tekken)
  • Parkur 70 cm (podium dla Nikoli Kusy – Niobe)
  • Parkur 90 cm (podium dla Martyny Pęczak – Callas)
  • Parkur szeregi 70 cm podium dla Sandry Bedynek – Brawura)

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe floot’s – specjalne kotyliony jeździeckie, a dla pierwszych trzech miejsc oprócz pucharów przewidziano nagrody rzeczowe W czterech konkurencjach odbyło się 35 przejazdów z czego najwięcej podczas parkuru 40 cm, gdzie było ich aż 19. Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wielu osób i instytucji. Część środków pozyskano w otwartym konkursie ofert i tu organizatorzy dziękują Burmistrzowi Dariuszowi Jaworskiemu. Wielkie podziękowania należą się też dla Pana Zbigniewa Kołoszyca – Gospodarstwo Rolne, dla Miejskich Zakładów Komunalnych w Witnicy i Prezesa Przemysława Jocza, dla Pana Zbigniewa Pęczaka – Transport Samochodowy Nowiny Wielkie, dla firmy Expert i Pana Tomasza Paszkowskiego, dla Pana Krzysztofa Kuchnio, właściciela Dino Parku w Nowinach Wielkich, dla Pana Mariusza Serafina – Serafin sp. z o.o. z Witnicy, dla Pana Rafała Owczarzaka – bramy i ogrodzenia „Magmet”, dla Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gmin, działającego przy Gospodarstwie Rolnym Renaty i Soni Tyrka oraz dla firmy Efekt Pana Andrzeja Niteckiego z Witnicy.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast