Podium nasze!

Reprezentacja Witnicy wygrała Turniej Nadwarciańskich Gmin i Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego. Wygraliśmy też konkurs na najlepsze stoisko Święta Warty i zdobyliśmy drugie miejsce w konkursie kulinarnym.

W niedzielę 29 lipca w Świniarach koło Skwierzyny reprezentacja Urzędu Miasta i Gminy wraz ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach Wielkich i Kołem Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego wzięła udział w dorocznym Święcie Warty – imprezie dla wszystkich nadwarciańskich gmin i powiatów. Udział w imprezie wzięli m.in. radni Sejmiku Województwa Lubuskiego – pan Józef Kruczkowski i pani Grażyna Dereń. Gościła też m.in. orkiestra dęta z Siedlic oraz reprezentacja 64 Brygadowego Batalionu Wsparcia US Army z Colorado.

Podczas imprezy odbywał się Turniej Nadwarciańskich Gmin i Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego. Drużyna naszej gminy, w skład której wchodzili strażacy OSP w Nowinach Wielkich, zajęła pierwsze miejsce! Otrzymaliśmy puchar ufundowany przez Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna oraz nagrody. Odbył się także konkurs na najładniejsze stoisko promocyjne i tu również byliśmy bezkonkurencyjni, zajmując pierwsze miejsce i wygrywając puchar i nagrody. W konkursie kulinarnym świetnie spisało się Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym, zajmując drugą lokatę (przez dwa poprzednie lata KGW wygrywało ten konkurs). Panie również otrzymały nagrody w postaci sprzętu kuchennego.

Gminę promowaliśmy wspólnie z Browarem Witnica, którego wyroby chętnie degustowali uczestnicy Święta Warty. Prezentowaliśmy także zaawansowanie Rządowego Programu Mieszkanie+ w naszej gminie. Stoisko gminy było oblegane aż do późnego popołudnia i w ocenie większości nasza gmina zaprezentowała się na tej imprezie najlepiej.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast