Odwiedziły nas dzieci z zerówek

We wtorek 19 września mieliśmy zaszczyt gościć kolejnych uczniów. Tym razem były to klasy 0 „A” oraz 0 „B” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witnicy. Dzieci wycieczkę po urzędzie rozpoczęły od wizyty w gabinecie Burmistrza Dariusza Edwarda Jaworskiego, który zapytał je co chciałyby zmienić w Witnicy. Na pierwszym miejscu było oczywiście powiększenie placu zabaw przy ich szkole, padły także propozycje takie jak np. utworzenie psiego parku. Dzieci również zadały Burmistrzowi kilka pytań… m. in. o to ile ma lat…

Tradycyjnie każdy chętny mógł przymierzyć się do stanowiska włodarza gminy, zakładając insygnia i zasiadając na fotelu Burmistrza. Jak się okazało wśród naszych gości było sporo osób planujących zająć w przyszłości to stanowisko. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały kubeczki z masą plastyczną, która rozwija motorykę małą oraz ćwiczy sprawność dłoni i palców, tak ważne przy nauce pisania, która jeszcze przed nimi. Zostały także poczęstowane cukierkami.

Po wizycie u Burmistrza dzieci odbyły krótką wycieczkę po urzędzie. Najbardziej lubiane przez naszych młodych gości są biuro dowodów osobistych, gdzie urządzenie do pobierania odcisków palców robi prawdziwą furorę oraz wielka pieczątka Pani Skarbnik.

 

Wielkość czcionki
Kontrast