Mistrzowskie rzuty doktora

Ryszard Iliaszewicz został mistrzem Polski w rzucie dyskiem w kategorii masters. W rzucie młotem zdobył srebrny medal mistrzostw kraju. Gratulujemy!

Znany witnicki lekarz, pan Ryszard Iliaszewicz jest zapalonym amatorem lekkiej atletyki. W dniach 29-30 czerwca w Białymstoku w odbywały się 29 Mistrzostwa Polski Masters (Weteranów) w Lekkiej Atletyce oraz 8 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali m.in. minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Henryk Olszewski oraz prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie – prof.Andrzej Matyja.W zawodach wzięło udział 390 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski Lekarzy odbyła się w 15 konkurencja dla mężczyzn i 10 dla kobiet. Zawody odbywały się na przepięknym stadionie Miejskim w Białymstoku, przy świetnej, słonecznej pogodzie i we wspaniałej atmosferze rywalizacji, przebiegającej fair play.
Witniczanin wystartował w dwóch konkurencjach rzutowych – w rzucie dyskiem i rzucie młotem. W rzucie dyskiem wynikiem 41,50m Ryszard Iliaszewicz zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski Lekarzy. Natomiast w rzucie młotem osiągnął wynik 38,30m, co dało mu drugi rezultat w konkursie i srebrny medal oraz tytuł wicemistrza Polski Lekarzy.

– Szczególnie cenny wydaje mi się wynik rzutu dyskiem, gdyż nieco lepszy wynik w tegorocznych Mistrzostwach Świata Masters pozwolił polskiemu zawodnikowi J. Duberowi, rezultatem 43,59m, zająć szóste miejsce w finale tej konkurencji – mówi R. Iliaszewicz. Nasz lekarz patrzy na to w perspektywie 24 Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które mają się odbyć w Kanadzie (w Toronto), w dniach 20.07-01.08.2020 roku. Pan Ryszard bardzo chce w nich wystartować. Trzymamy kciuki, a już teraz gratulujemy mistrzowskich medali!

(fot. archiwum prywatne)

Wielkość czcionki
Kontrast