Imprezy cykliczne

Witnickie Piwowaria to cykliczna impreza plenerowa, która odbywa się w Witnicy od 2014 r. Ta impreza jest zarazem świętem miasta, które zastąpiło Witnickie Spotkania na Starym Trakcie, organizowane w latach 1995-2013. Po raz pierwszy Spotkania zorganizowano w centrum miasta, a kolejne ich edycje miały miejsce w Parku Drogowskazów. Tam również odbywają się Piwowaria. Tę imprezę rokrocznie odwiedzają tysiące ludzi z terenu gminy Witnica, gmin partnerskich oraz ościennych miejscowości. Osią imprezy są konkursy piwowarskie dla amatorów i profesjonalistów powiązane z konkursami piwnego jadła,  a imprezom towarzyszą występy gwiazd polskiej estrady, kiermasze, wydarzenia sportowe, bezpłatne zwiedzanie Browaru Witnica, prezentacje sołectw, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i instytucji oraz gastronomia i atrakcje dla dzieci. Zapraszamy – Piwowaria są zawsze w czerwcu!

Piknik Militarny jest cykliczną, majową imprezą plenerową, organizowaną w dwóch miejscach – najpierw część oficjalna z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej odbywa się przy Pomniku Pamięci Żołnierza Polskiego w Witnicy, a następnie część piknikowa ma miejsce w Parku Drogowskazów. W trakcie Pikniku organizowana jest wystawa pojazdów militarnych, starych pojazdów i sprzętu wojskowego, są też gry, zabawy, konkursy, wojskowe jadło i przejażdżki pojazdami militarnymi.

Dożynki Gminne odbywają się co roku na przełomie sierpnia i września. Do 2014 roku miały miejsce w Parku Drogowskazów w Witnicy, a od 2015 r. organizowane są w kolejnych sołectwach. Dożynkom towarzyszą wystawy zwierząt i sprzętu rolniczego, prezentacje sołectw, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i instytucji związanych z rolnictwem oraz prezentacje gastronomiczne i atrakcje dla najmłodszych.

Jarmark Wielkanocny odbywa się co roku w sobotę na tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy. W trakcie jarmarku można kupić galanterię świąteczną, palmy, stroiki i ozdoby wielkanocne, rękodzieło oraz potrawy świąteczne i przetwory. Natomiast Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się co roku w sobotę na tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. W trakcie jarmarku można kupić choinki, stroiki i ozdoby choinkowe, rękodzieło, galanterię świąteczną oraz potrawy świąteczne i przetwory. Dzień po jarmarku, w niedzielę przed Wigilią organizowana jest Wigilia Gminna, w trakcie której mieszkańcy wspólnie kolędują, łamią się opłatkiem, słuchają świątecznych występów i degustują wigilijne potrawy.

 

Miejski Sylwester odbywa się na deptaku koło Urzędu Miasta i Gminy. Uczestnicy zabawy mogą się bawić i tańczyć na świeżym powietrzu, a o północy wszystkich częstujemy lampką szampana i składamy sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Mieszkańcy Witnicy tłumnie uczestniczą we wspólnym powitaniu Nowego Roku.

Wielkość czcionki
Kontrast