Witnicka Strefa Przemysłowa

Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki przemysłowe czekają w Witnicy na swoich nabywców.

Idea utworzenia w Witnicy wydzielonych terenów pod inwestycje przemysłowe i usługowe zrodziła się w 1999 r. Działania władz gminy poszły w kierunku dostosowania terenu do wymagań inwestorów i dynamicznie rozwijających się zakładów. Aktywne pozyskiwanie inwestorów nieraz wiązało się z długim procesem negocjacji. Pierwszy zakład powstał w 2001 r. – była to firma z kapitałem niemieckim WITNICA METAL Sp. z o. o.
Duże znaczenie dla dalszego rozwoju Strefy miało otwarcie w 2006 r., przebiegającej przez jej tereny obwodnicy miasta, w pełni przygotowanej do obsługi ruchu ciężkiego. Strefa jest nadal modernizowana. Dzięki funduszom pozyskanym z Unii Europejskiej dokonano kolejnych inwestycji: zbudowano drogi, chodniki, oświetlenie, instalacje gazowe, energetyczne, wodno – kanalizacyjne.
Atrakcyjność terenów Witnickiej Strefy Przemysłowej doceniła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która dwukrotnie wyróżniła działki na Strefie tytułem „Grunt na medal”.

 

Firmy w Witnickiej Strefie Przemysłowej:
WITNICA METAL Sp. z o. o. (aluminium – fasady, okna)
Lamix (papiery higieniczne)
SERAFIN (transport)
Steinform (kamień naturalny)
JANSEN PRODUKCJA POLSKA Sp. z o. o. (urządzenia do ferm drobiarskich)
Plastimat International Sp. z o. o. (elementy przemysłu samochodowego)
Stenqvist Poland Sp. z o. o. (opakowania)
Enea (energia)
REMICO P. Kaźmierczak (Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów)
LOTOS (stacja paliw)
JERONIMO MARTINS (dyskont spożywczy Biedronka)
STAŃCZAK (roboty ziemne, usługi transportowe)
GRUNT PRZEMYSŁOWY
teren o powierzchni ok. 20 ha z dostępem do mediów przemysłowych; gmina posiada szczegółowe badania geologiczne i hydrologiczne terenu,
LOKALIZACJA
strefa zlokalizowana jest w Witnicy, 20 km od Kostrzyna nad Odrą (granica z Niemcami); 25 km od Gorzowa Wlkp., 160 km od Poznania, 100 km od Berlina; teren płaski, niezalesiony;
UREGULOWANIA PRAWNE
teren stanowi własność gminy; forma zbycia – sprzedaż prawa własności; teren zapisany w planie zagospodarowania przestrzennego jako wydzielony pod przemysł, składy, magazyny; przygotowany do podziału według gotowej koncepcji.
DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA

działki posiadają wygodne połączenie z drogą nr 132, Berlin-Kostrzyn nad Odrą-Gorzów-Piła-Gdańsk; część działek zlokalizowana jest przy linii kolejowej Berlin-Kostrzyn nad Odrą-Gdańsk; istnieje możliwość budowy własnej bocznicy kolejowej lub wykorzystania istniejącej (przepustowość – trzy składy towarowe jednocześnie).
CENA
1 m2 działki kształtuje się na poziomie ok. 5 EURO (wg wyceny rzeczoznawcy);
STABILNOŚĆ
od wielu lat gminą zarządza – z sukcesami – ten sam burmistrz
GRUNT NA MEDAL
Działki w witnickiej strefie wyróżniono w konkursie „Grunt na medal”, organizowanym przez Państwową Agencję Inwestycji Zagranicznych
KADRA
swe usługi oferują absolwenci wielu kierunków i specjalizacji szkół wyższych z terenu całej Polski
OTOCZENIE BIZNESU
w gminie działają dwa banki; siedziby większości instytucji istotnych dla przedsiębiorców są w Gorzowie (20 min. jazdy samochodem); zakwaterowanie zapewniają dwa hotele, ośrodek wypoczynkowy oraz gospodarstwa agroturystyczne; dostępne jest kształcenie na wszystkich poziomach edukacji (szkoła podst., gimnazjum, liceum), w obiektach wyposażonych w pracownie komputerowe, językowe, przestronne sale sportowe, otwarte również dla wszystkich chętnych.
Gorzowie Wlkp. mają swoje siedziby 3 uczelnie wyższe oferujące kształcenie na wielu kierunkach – w tym ekonomicznych i administracyjnych.
INFRASTRUKTURA
Parametry przyłączy:
Energia elektryczna – napięcie 15 kV, do 10MW
Gaz – 39,5MJ/M3 fi125, do 1000m3/h
Woda – do 300m3/24h, Kanalizacja – do 100m3/24h
Telekomunikacja – technologie ISDN, DSL, LTE, 4G
PODATKI
Inwestor będzie obowiązany płacić w naszej gminie podatek od nieruchomości. Aktualnie, w skali roku wynosi on 21,00 zł od 1m 2 powierzchni budynku i 0,80 zł od 1 m2 powierzchni gruntu.

Wielkość czcionki
Kontrast