Stworzymy nowe centrum kultury!

Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał wczoraj porozumienie, dzięki któremu ruszy wkrótce wielka rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury. W przebudowanym obiekcie powstaną m.in. kręgielnia, studio nagrań, scena letnia, studio kuchenne, sala baletowa i nowa sala widowiskowa. Z wszystkiego będzie można korzystać bezpłatnie! Inwestycja warta jest 9 500 000 zł. 

Projekt ,,Bezgraniczny trójdźwięk – natura, kultura i edukacja w Trebnitz, Witnicy i Gorzowie. Rewaloryzacja i rozbudowa budynku Miejskiego Domu Kultury oraz otaczającej go infrastruktury, wraz z rozbudową usług kulturalno – społecznych świadczonych przez gminną jednostkę kultury” to projekt trójstronny, dlatego Burmistrz Dariusz Jaworski wraz z przedstawicielami Gorzowa pojechał do Pałacu Trebnitz w Niemczech, aby podpisać porozumienie uruchamiające realizację projektu wartego 9,5 mln zł. Będzie to największa inwestycja kulturalna w ostatnich dziesięcioleciach w naszej gminie.

W ramach tej inwestycji w MDK powstanie kręgielnia, z której mieszkańcy przez czas trwałości projektu będą mogli korzystać bezpłatnie. W ogrodzie zostanie wybudowana scena letnia, na której będą się odbywać koncerty i przedstawienia. Dla wszystkich mieszkańców będzie dostępne studio kuchenne do samodzielnego gotowania, przy którym znajdzie się również kawiarenka. Aktywni fizycznie będą mogli korzystać z nowoczesnej sali baletowej. Nowe pomieszczenia zyska otwarty dla wszystkich Klub Seniora. Odnowiona też będzie sala widowiskowa ze sceną oraz profesjonalnym nagłośnieniem  oświetleniem. Obiekt zyska również nowoczesne studio nagrań, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie rejestrować własną twórczość muzyczno – wokalną. Powstaną także nowe pracownie artystyczne.

Nowe centrum kultury ma też zmienić formułę funkcjonowania, aby dobrze służyć mieszkańcom. Ma tętnić życiem od rana do wieczora, angażować mieszkańców naszej gminy w działania kulturalne i społeczne, zaskakiwać, uczyć i bawić.

W ramach projektu Pałac Trebnitz przebuduje przypałacową stodołę na obiekt kultury, a Gorzów odrestauruje park Siemiradzkiego. Witnicka część projektu obejmie przeważającą większość unijnej dotacji.

Burmistrz ogłosi wkrótce przetarg na wykonawcę inwestycji. Prace mają się rozpocząć jesienią. Na czas remontu większość grup ćwiczących dotąd w MDK (aikido, hip-hop, joga, taekwondo, zumba) przeniesie się do sali RCR.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast