Odśnieżamy kiedy miasto śpi

Śnieg, który ciągle prószy, pokrył dzisiaj całą naszą gminę. Zima w tym roku przyszła dość szybko bo już w listopadzie. Jak co roku staramy się zapewnić na bieżąco jak najlepsze warunki na drogach gminnych. Gdy mieszkańcy śpią, nasi pracownicy przy użyciu wszystkich możliwych mocy przerobowych na bieżąco odśnieżają ulice naszej pięknej gminy.

Pamiętajmy, że choć nasi „drogowcy” w okresie zimowym naprawdę ciężko pracują, nierzadko wiele godzin, w trudnych warunkach, w nocy i w dzień, w weekendy i święta to zima rządzi się swoimi prawami i powinniśmy zachować szczególną ostrożność zarówno na drogach jak i na chodnikach.

W związku z rozpoczynającym się okresem zimowym i występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, przypominamy wszystkim właścicielom i zarządcom nieruchomości o ustawowym obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości oraz usuwania sopli, nadmiaru śniegu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budynków – wszędzie tam gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.

W spawach dotyczących zimowego utrzymania dróg powiatowych należy kontaktować się z Wydziałem Dróg Powiatowych gorzowskiego starostwa, tel. 95 731 50 21.

Jeżeli jakaś droga powiatowa, wojewódzka lub krajowa z terenu gminy nie jest na bieżąco odśnieżana można zgłaszać to także naszym pracownikom z Wydziału Inwestycji. To oni w waszym imieniu ponaglą właścicieli dróg. tel.: 95 724 64 46.

Wielkość czcionki
Kontrast