DALSZY ETAP PRAC NAD MIEJSKIM DOMEM KULTURY

Przedstawiamy Państwu dalszy etap rewaloryzacji Miejskiego Domu Kultury.

W znacznym stopniu zaawansowany jest postęp prac związanych z montażem stolarki okiennej i drzwiowej. W dalszym ciągu trwają roboty tynkarskie, posadzkarskie oraz montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Zdjęcia pokazują skalę obiektu, który w swym wnętrzu kryje kilometry rur i kabli. Wykonanie takiego zakresu prac wymaga czasu. Jednak z tygodnia na tydzień można zauważyć zmiany w wyglądzie zewnętrznym budynku. Teraz większość prac przeniesiona zostanie do środka, przez co nie będzie można obserwować pełnego zakresu postępu robót.

W ramach tej inwestycji w MDK oprócz nowoczesnych, dobrze wyposażonych pomieszczeń do zajęć artystycznych powstanie profesjonalne studio nagrań oraz mała kręgielnia. Po renowacji dostępna będzie także dodatkowo sala baletowa z lustrami, drążkami i wszystkim tym co niezbędne do zajęć dla przyszłych baletnic z naszej Gminy. Oprócz tego nasz MDK zyska nową salę widowiskową, wraz z nowoczesnym oświetleniem, nagłośnieniem i zapleczem kuchennym. Dzieci i młodzież otrzymają doskonałe warunki do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Zajęcia w wyremontowanych salach będą z pewnością zachęcały do skorzystania z oferty MDK. Dofinansowanie z programu Unii Europejskiej INTERREG V A BB-PL 2014–2020 wynosi około 60%.

Projekt „Bezgraniczny trójdźwięk – natura, kultura i edukacja w Trebnitz, Witnicy i Gorzowie” jest realizowany we współpracy z Miastem Gorzów Wielkopolski oraz Schloß / Zamek Trebnitz Z BBZ e.V. / stow. rej. (BW). W ramach projektu w Witnicy realizowana jest inwestycja pn. „Rewaloryzacja Miejskiego Domu Kultury wraz z jego przebudową, rozbudową i nadbudową oraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu”.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Interreg VA BB-PL 2014-2020.

Wielkość czcionki
Kontrast