UWAGA KONKURS – UCZ, BAW SIĘ, WYGRYWAJ !

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do udziału w konkursie, który odbędzie się 11 września podczas festynu pod nazwą „Spotkania na Starym Trakcie”

W czasie festynu „Spotkania na Starym Trakcie” organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Witnica Dariusza Jaworskiego oraz Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Witnicy Tomasza Wysoczańskiego odbędzie się spotkanie, dzięki któremu w formie zabawy dzieci będą mogły poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu. „Seminarium poświęcone zdrowemu odżywianiu z wykorzystaniem dawnych gatunków owoców i warzyw” organizowane jest w ramach kalendarza „Trójdźwięk”. Prelekcję na temat zdrowego odżywiania poprowadzi Pani Ewa Drewniak Kierująca Stacją Terenową Klubu Przyrodników w Owczarach – Muzeum Łąki. W trakcie zajęć  zostaną zorganizowane zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci w podziale na dwie grupy wiekowe.

Z kalendarzem „Trójdźwięk” wiąże się inwestycja, która obecnie jest w fazie realizacji. Projekt objęty dofinasowaniem nosi nazwę „Bezgraniczny trójdźwięk – natura, kultura i sztuka w Trebnitz, Witnicy i Gorzowie Wlkp.”, którego efektem będzie rewaloryzacja Miejskiego Domu Kultury w Witnicy wraz z przebudową, rozbudową i nadbudową oraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Zadanie realizowane jest w partnerstwie z niemieckim miastem Trebnitz oraz miastem Gorzowem Wielkopolskim w ramach programu współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności regionu przygranicznego dla jego mieszkańców i gości, a w wyniku powyższego także wzrost liczby gości z samego regionu jak i z zewnątrz, którzy będą korzystać z transgranicznie powiązanej oferty skupionej wokół dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

Chętne osoby w wieku 6 – 12 lat  serdecznie zapraszamy  do udziału w zabawie. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób. Warto się więc pospieszyć i zgłosić 11 września 2021 r. o godzinie 16:00 na oznaczonym stoisku w Parku Drogowskazów, bowiem  do wygrania są 4 główne, atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia. Bez względu na zajęte miejsce WSZYSTKICH uczestników czeka świetna zabawa. 

 

Wielkość czcionki
Kontrast