Konkurs na plener polsko-niemiecki rzeźby figuralnej w 2021 roku Temat: „Starożytność – wzór i inspiracja?”

Od 12 – 25 lipca 2021 roku na terenie zamku Trebnitz (koło Münchebergu, powiat Märkisch-Oderland) odbędzie się konkurs na plener polsko-niemieckiej rzeźby figuralnej.

Artystki i artyści z Niemiec i Polski zajmujący się rzeźbą będą mogli pracować nad rzeźbami na określony temat, nawiązać ze sobą kontakt i wymieniać się informacjami dotyczącymi aktualnych tendencji artystycznych w dziedzinie współczesnej rzeźby.

Plener jest skierowany do artystek i artystów działających w Polsce i w Niemczech, którzy zajmują się głównie rzeźbą. Do konkursu zaproszeni są również studenci rzeźbiarstwa ostatnich lat studiów. Niezależne jury po terminowym złożeniu podań wybierze maksymalnie dwanaścioro uczestników/uczestniczek. Zostaną oni zaproszeni do Trebnitz / Münchebergu (powiat Märkisch-Oderland) i poproszeni o stworzenie dzieł figuralnych z różnych materiałów jak np. drewno, glina, kamień, gips czy metal.

Tegoroczny plener jest poświęcony tematowi „Starożytność – wzór i inspiracja?“, który może się odzwierciedlać zarówno w sposobie przedstawienia jak i w podejściu. Prace powinny zostać zrealizowane w ciągu dwutygodniowego pleneru, a na końcu zostaną zaprezentowane podczas wystawy.

Zasadniczym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności regionu przygranicznego dla jego mieszkańców i gości, a w wyniku powyższego także wzrost liczby gości z samego regionu jak i z zewnątrz, którzy będą korzystać z transgranicznie powiązanej oferty skupionej wokół dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

Projekt „Bezgraniczny trójdźwięk – natura, kultura i edukacja w Trebnitz, Witnicy
i Gorzowie” jest realizowany we współpracy z Miastem Gorzów Wielkopolski oraz Schloß / Zamek Trebnitz Z BBZ e.V.
/ stow. rej. (BW). W ramach projektu w Witnicy realizowana jest inwestycja pn. „Rewaloryzacja Miejskiego Domu Kultury wraz z jego przebudową, rozbudową i nadbudową oraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu”.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Interreg VA BB-PL 2014-2020.

Plener rzeźby figuralnej w 2021 roku.Konkurs_ final

Plein air figurative sculptur 2021_Invitation to tender_final Pleinair Figürliche Plastik 2021 Ausschreibung_final

Plein air figurative sculptur 2021_Invitation to tender_final Pleinair Figürliche Plastik 2021 Ausschreibung_final

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast