Gorący News na „Zimną Zośkę”

Burmistrz Dariusz Edward Jaworski mimo wielu przeciwności, podpisał dziś umowę, dzięki której ruszy wkrótce wielka rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury. W przebudowanym obiekcie powstaną m.in. kręgielnia, studio nagrań, studio kuchenne, sala baletowa i nowa sala widowiskowa. Z wszystkiego będzie można korzystać bezpłatnie! Inwestycja  opiewa na kwotę około 11.025.000 zł. 

Całe przedsięwzięcie sfinansowane zostanie z programu Unii Europejskiej INTERREG V A BB-PL 2014–2020 w wysokości około 60% jako projekt pod nazwą „Rewaloryzacja Miejskiego Domu Kultury wraz z jego przebudową i nadbudową oraz infrastrukturą techniczną i zagospodarowanie terenu”, pozostałe ok. 40 % dołoży Gmina. Termin wykonania zadania to koniec maja 2021 roku. Partnerami projektu pod nazwą ,,Bezgraniczny trójdźwięk – natura, kultura i edukacja w Trebnitz, Witnicy i Gorzowie” jest Stowarzyszenie Zamek Trebnitz oraz Miasto Gorzów Wlkp.

Jak wygląda obecnie Miejski Dom Kultury, każdy wie – mówi burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski – Mocno wyeksploatowany, ponury, mający już dawno za sobą czasy świetności. Po gruntownej rewitalizacji dorówna do standardów na jakie od dawna zasługują nasi mieszkańcy.

W ramach tej inwestycji w MDK oprócz nowoczesnych, dobrze wyposażonych pomieszczeń do zajęć artystycznych powstanie profesjonalne studio nagrań oraz mała kręgielnia. Po renowacji dostępna będzie także dodatkowo sala baletowa z lustrami, drążkami i wszystkim tym co niezbędne do zajęć dla przyszłych baletnic z naszej Gminy. Oprócz tego nasz MDK zyska nową salę widowiskową, wraz z nowoczesnym oświetleniem, nagłośnieniem i zapleczem kuchennym. Dzieci i młodzież otrzymają doskonałe warunki do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Zajęcia w wyremontowanych salach będą z pewnością zachęcały do skorzystania z oferty MDK.

To wspaniale, że w końcu nasze dzieciaki będą miały wysokiej jakości warunki do zajęć – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury Tomasz Wysoczański. Nie mogę już się doczekać momentu zakończenia modernizacji i rozpoczęcia pełnej działalności MDK. Na razie niestety będziemy musieli przeczekać trudny okres związany z remontem – dodaje dyrektor.

Nie zapomnieliśmy także o naszych seniorach, którzy po renowacji otrzymają nowe pomieszczenia dla Klubu Seniora. Zadowoleni będą także czytelnicy Biblioteki, która zyska nowy wizerunek i zostanie wyposażona w nowe urządzenia multimedialne dając możliwość do organizacji różnego rodzaju zajęć oraz wydarzeń kulturalnych.

Cały budynek stanie się nie tylko nowoczesnym centrum kulturalnym w Witnicy, będzie także wspaniałą wizytówkę naszej gminy, a nowoczesna architektura wkomponowana w obecną zabudowę stanowić będzie przyjemny widok.

Jestem przekonany, że Miejski Dom Kultury po remoncie będzie dobrze służył mieszkańcom – mówi burmistrz Dariusz Jaworski.

Miejski Dom Kultury ma tętnić życiem od rana do wieczora, angażować mieszkańców naszej gminy w działania kulturalne i społeczne, zaskakiwać, uczyć i bawić.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast