RUSZYŁ NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ

GMINNA INFOLINIA DLA OSÓB, KTÓRE NIE MOGĄ DOTRZEĆ SAMODZIELNIE DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Informacje udzielane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerami telefonów: 603 912 238 lub 697 690 157 .

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby starsze, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez gminę transportu. W tym celu należy złożyć taką informację podczas rejestracji na szczepienie lub powiadomić za pomocą uruchomionej infolinii  koordynatora gminnego. Podczas zgłoszenia należy podać odpowiednie dane personalne, adres, tel. kontaktowy oraz stopień niepełnosprawności.

Podanie / udostępnienie danych osobowych w zakresie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, telefonu kontaktowego, stopnia niepełnosprawności lub wieku jest dobrowolne, jednakże jest warunkiem przyjęcia zgłoszenia na transport do punktu szczepień.

Osoba fizyczna, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania.

W przypadku odmowy podania/udostępnienia danych osobowych nie można przyjąć zgłoszenia tym samym zapewnić transportu do punktu szczepień.

Urząd Miasta i Gminy w Witnicy nie wyznacza ani daty, ani godziny szczepienia danej osoby. Dane powyższe otrzymuje się podczas rejestracji.

Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek:

  • bezpiecznych i skutecznych,
  • w wystarczającej ilości,
  • w najkrótszym czasie,
  • darmowych,
  • dobrowolnych,
  • łatwo dostępnych.

Obecnie trwa tzw. zerowy etap szczepień. Pierwsze dawki  są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Od 15 stycznia 2021 r. rusza możliwość rejestracji na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia 2021 r. dla osób powyżej 70 roku życia.

Zasady rejestracji:

– na numer infolinii 989;

– za pośrednictwem portalu Pacjent.gov.pl;

– przez lekarza rodzinnego.

etap 1: obejmie szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe i nauczycieli.

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Link do informacji o szczepieniach na terenie naszej gminy: https://kmfa7a.webwave.dev/

Wielkość czcionki
Kontrast