Pomoc potrzebującym seniorom

Akcja pomocy seniorom, osobom samotnym i innym osobom zależnym w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Witnica,

Osoby, którym nie jest obojętny los sąsiadów i znajomych, zwłaszcza osób starszych, mniej samodzielnych i niepełnosprawnych zachęcamy do udziału w akcji sąsiedzkiej pomocy.

Polega ona przede wszystkim na zrobieniu zakupów i wykupie leków w aptece przy okazji zaopatrywania się w niezbędne produkty na własny użytek.

Cel tych działań jest prosty- jadę do sklepu po zakupy dla mojej rodziny, więc zapytam starszą sąsiadkę, sąsiada, seniora mieszkającego w okolicy, czy nie potrzebuje czegoś ze sklepu lub apteki.

Osoby robiące systematycznie zakupy, które chciałyby włączyć się do naszej akcji, a nie znają nikogo, komu można pomóc, prosimy o kontakt z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Witnicy pod specjalnym numerem telefonu:

665 988 500

od poniedziałku do piątku w godz. 700– 1400 . Zanotujemy Państwa numer i- w razie potrzeby- oddzwonimy z informacją kto, gdzie i jakich produktów potrzebuje. Będziemy starali się tak dobrać osoby potrzebujące, aby znajdowały się możliwie blisko Państwa lokalizacji lub na trasie przejazdu.

Taka pomoc- poza odrobiną czasu i zaangażowania- nic nie kosztuje, a może być wręcz bezcenna dla seniorów i innych osób zależnych w naszym otoczeniu.

Prosimy o dzwonienie pod wskazany wyżej numer telefonu tylko w tej sprawie- zgłaszania się w celu pomocy osobom samotnym i seniorom.

Wielkość czcionki
Kontrast