Kolejna dotacja unijna dla Witnicy

Znów mamy to! Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał dzisiaj z Panią Marszałek Elżbietą Polak umowę o dofinansowanie modernizacji pracowni przedmiotowych w Zespole Szkół Samorządowych. Gmina Witnica dostała dotację na inwestycję wartą około 300 tys. zł.

Urzędnicy witnickiego magistratu napisali projekt ,,Modernizacja bazy techniczno – dydaktycznej kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy”, który został wysoko oceniony i zarząd województwa zdecydował o przyznaniu dofinansowania na to zadanie. Dotacja pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Inwestycja warta jest 315 267,74 zł, w tym dofinansowanie z UE to kwota 267  977,57 zł. Realizację zadania zaplanowano do końca 2018 r.

Dzięki projektowi zmodernizowane zostaną trzy pracownie – pracownia lokalnych sieci komputerowych, pracownia urządzeń techniki komputerowej oraz pracownia aplikacji internetowych. Ponadto jedna z sal lekcyjnych zostanie zadaaptowana  na pracownię logistyki, gospodarki materiałowej i środków transportu. W ramach projektu zostaną wykonane prace remontowe i budowlane, zbudowana będzie też infrastruktura elektryczna i sieć teletechniczna w tych pracowniach oraz wyposażenie sal w biurka, stoły, krzesła i szafki. 

Dziś Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał z Panią Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak umowę o dofinansowanie. – Dziękuję Pani Marszałek w imieniu młodzieży nauczycieli i mieszkańców! To kolejne środki unijne, pozyskane dla Witnicy. Łącznie z tego programu zdobyliśmy już prawie 2 mln zł. Szczególnie dziękuję za wzorową współpracę przy tym projekcie dyrektorowi Adrianowi Wośkowiakowi oraz Pani Agnieszce Cwojdzińskiej – mówi Burmistrz.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Wielkość czcionki
Kontrast