Będzie cieplej i oszczędniej

Za kilka dni rusza modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy. Szkoła będzie ocieplona i zyska nową elewację, a wewnątrz będą nowoczesne kaloryfery.

Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał dziś umowę z panią Elizą Borek, właścicielką firmy Elbest z Gorzowa na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy. Umowa opiewa na ponad 1,1 mln złotych. Z tego 1 043 226 zł to dotacja pozyskana przez Gminę z Unii Europejskiej. Całe zadanie warte jest blisko 1,5 mln zł. Prace ruszą w ciągu tygodnia i zakończą się na początku listopada.

W ramach inwestycji cały budynek szkoły, a także sala gimnastyczna i łącznik między szkołą a salą, zostaną ocieplone styropianem i zyskają nową elewację. Ocieplony i odnowiony zostanie także dach budynku. Kilkadziesiąt starych okien będzie wymienionych na okna z pcv, spełniające najnowsze, wysokie normy energetyczne. Gruntowną przebudowę przejdzie również instalacja grzewcza. Stare kaloryfery mają być zastąpione nowymi grzejnikami konwekcyjnymi, a w miejsce strych rur stalowych zostaną zainstalowane nowoczesne rurki miedziane, z termozaworami przy grzejnikach i zaworami podpionowymi. Inwestycja obejmuje też montaż nowych drzwi. Wszystkie te prace dadzą znacznie ograniczą zużycie energii i wody w budynku.

Warto wspomnieć, że także w tym roku udało się już wykonać pierwszy etap termomodernizacji ,,Dwójki” – zamontowano na dachu panele fotowoltaiczne. Ta inwestycja warta jest 103 tys. zł i również została dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Wielkość czcionki
Kontrast