Rozkłady jazdy autobusów szkolnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za kilka złotych mogą również jeździć po gminie.

Autobusy firmy Argos kursują od września do czerwca. Firma uzgodniła z Urzędem Miasta i Gminy rozkłady jazdy, które będą obowiązywać od 1 września. 6 linii autobusowych będzie dowozić przede wszystkim uczniów do szkół podstawowych i gimnazjum, dla których gmina wykupuje w Argosie bilety miesięczne. Każdy uczeń otrzymuje w szkole taki bilet i dzięki niemu może poruszać się po szkolnych trasach bez dodatkowych płatności.

Mieszkańcy naszej gminy też mogą jeździć tymi kursami, ale pierwszeństwo mają uczniowie. Bilet do 10 km kosztuje 3,50 zł (to tyle, co z Nowin Wielkich do Witnicy), za trasę 10-20 km trzeba zapłacić 4,50 zł (np. z Dąbroszyna do Witnicy), za trasę 20-30 km – 5,00 zł, a powyżej 30 km – 5,50 zł. Autobusy zatrzymują się na przystankach szkolnych. Są tam też wywieszone szczegółowe rozkłady jazdy. Autobusy kursują w dni nauki szkolnej, więc w wakacje i ferie oraz soboty, niedziele i święta nie jeżdżą. Dokładne rozkłady jazdy poszczególnych linii zamieszczamy poniżej.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast