Zachmurzenie 4°C

Turniej siatkarski o Puchar Burmistrza

Drużyna WSK Witnica zdobyła Puchar Burmistrza w turnieju siatkówki kobiet. Nasze zawodniczki nie przegrały ani jednego spotkania i oddały tylko jednego seta.

W sobotę   ZSK Witnica podejmował u siebie MKS Ośno Lubuskie, Prymulki Słubice i „Do Garów” Sulęcin. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu nasze panie zmierzyły się z faworytem turnieju – z drużyną z Sulęcina. Drużyna o dość ekscentrycznej nazwie „Do Garów”, istnieje od 25 lat, a założycielki – 60-letnie obecnie panie nadal trenują i grają. Do Witnicy przyjechały jednak zawodniczki znacznie młodsze i reprezentujące jak na amatorską siatkówkę dość wysoki poziom. Trenują po 2,5 godziny tygodniowo, a każda z obecnych zawodniczek na turnieju ma jakąś przeszłość siatkarską. Nasze zawodniczki przegrały pierwszego seta, ale później wygrały dwa następne i cały mecz 2:1 (22:25, 25:20, 16:14). Drugi mecz MKS Ośno Lubuskie wygrało również w trzech setach z Prymulkami Słubice 2:1 (25:23, 15:25, 15:11). W trzecim meczu ZSK Witnica zmierzył się z Prymulkami Słubice. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a tablicy często wyświetlany był remis. Drugi set jest jeszcze bardziej zacięty. Ostatecznie jednak oba wygrały siatkarki z Witnicy i notujemy wynik 2:0 (25:21, 26:24) . W czwartym meczu zmierzyły się „Do Garów” Sulęcin i MKS Ośno Lubuskie. Zwyciężyły raczej bez problemów faworytki z Sulęcina 2:0 (25:20 i 25:16).
W piątym meczu nasze panie zmierzyły się z wielokrotnymi rywalkami z Ośna Lubuskiego. Pierwszy set po zaciętej walce wygrał ZSK Witnica, a drugi set, to wyraźna dominacja naszej drużyny i ostateczny wynik – 2:0 (25:23, 25:12). W ostatnim meczu faworytki z Sulęcina gładko pokonały Prymulki ze Słubic 2:0 (25:12 i 25:11). Ostateczna kolejność:

Trener - Jan Maćkowiak

Puchary ufundowane przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego wręczył Zastępca Burmistrza Przemysław Jocz. Puchar Burmistrza odebrała kapitan drużyny Emilia Sawczuk. Najlepsze zawodniczki z drużyn otrzymały pamiątkowe statuetki. W witnickiej drużynie najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka z 7 numerem na koszulce – Marcelina Serafin.
Statuetki dla najlepszych zawodniczek otrzymały jeszcze: Patrycja Bielarz – „Do Garów” Sulęcin, Elżbieta Woronowicz – MKS Ośno Lubuskie i Anna Palus – Prymulki Słubice.
Organizatorzy zadbali też o kibiców. W czasie przerw pomiędzy meczami kapitan naszej drużyny Emilia Sawczuk, losowała wśród obecnych kibiców i wręczała gadżety i ciekawe upominki: piłki, czapeczkę, kubek termiczny... Jedną z piłek wylosował Zastępca Burmistrza, który poprosił o autografy zawodniczek na piłce. Dla drużyn w trakcie trwania turnieju przewidziano słodki poczęstunek i napoje. Na koniec można było posilić się jeszcze pizzą.
Wspaniały turniej, emocji co niemiara i kolejny wielki sukces naszych sympatycznych siatkarek i trenera. Brawo!!!

(Fot. Mirosław Sztogryn, Ryszard Migdał)