Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Orkiestra gra w niedzielę w Witnicy

Już w niedzielę w Witnicy odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Witnicy oprócz zbiórki do puszek, odbędzie się bieg, występy artystyczne i licytacje ciekawych fantów.

Tym razem WOŚP zbira pieniądze Jak co roku, szefem sztabu i liderem WOŚP w Witnicy jest Artur Stojanowski. Sztab mieści się w Miejskim Domu Kultury i pracuje od kilku tygodni – gromadzi fanty na licytacje, przygotowuje identyfikatory i puszki. Wolontariusze rozpoczną zbiórkę w niedzielę od samego rana.

W ramach WOŚP odbędzie się bieg ,,Policz się z cukrzycą’’. Zapisy w MDK w niedzielę od godz. 11.00, a sam bieg o godz. 12.00. Oprócz biegu, który odbędzie się na dystansie 5 kilometrów, wyznaczona jest również trasa dla rolkarzy i miłośników nordic walking. Wpisowe biegu – co najmniej 5 zł – będzie wrzucane do puszek WOŚP przez każdego uczestnika, a po ukończeniu biegu każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal.

Na licytacje witniczanie przekazali ciekawe fanty. Pan Mariusz Dobrzański podarował koszulkę Legii Warszawa z autografami piłkarzy Mistrza Polski. OSP Nowiny Wielkie i pan Przemysław Jocz przekazali voucher uprawniający do jednorazowego nurkowania w poszukiwaniu skarbów w Jeziorze Wielkim, pod opieką certyfikowanego instruktora nurkowania. Sauna Olimpia dała voucher na całodniowy pobyt + masaż klasyczny. Avon Kostrzyn podarował komplet kosmetyków, a Burmistrz Dariusz Jaworski przekazał płytę Sławomira z jego osobistym autografem. Sławomir będzie gwiazdą tegorocznych Piwowariów, więc warto mieć ten fant. Ponadto na aukcjach będzie można kupić duży herb Witnicy, wiszący przez wiele lat w magistracie, wykonany przez lokalnego artystę, koszulki i body z logo WOŚP, obraz z wyspy Jawa oraz voucher na 30-minutowy lot motolotnią. Będzie też wiele innych gadżetów. 

Oprócz licytacji, na scenie będą występować grupy muzyczne i taneczne z MDK. Swój występ zapowiedzieli także witniccy iluzjoniści i przedszkolaki z programem kolędowym. Będzie też można zapisać się do banku danych dawców szpiku kostnego, prowadzonego przez fundację DKMS. O wszystkich atrakcjach Finału można przeczytać w facebookowym profilu ,,WOŚP w Witnicy #2707’’. Celem 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

(fot. Sztab WOŚP)