Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Pełen komfort w Przedszkolu Gminnym

Prace budowlane w Przedszkolu Gminnym ,,Na środku Świata’’ w Nowinach Wielkich są już bardzo zaawansowane. Z byłej kuchni powstaje przygotowalnia i zmywalnia, a w miejsce jadalni – nowa sala zajęć.

 

 

 

 

Gmina Witnica realizuje projekt ,, ”Na Środku Świata” w Nowinach Wielkich - poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej”, z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. W ramach projektu powstała nowa grupa przedszkolna. Aby zapewnić wysoki komfort zajęć, przebudowywane są pomieszczenia przedszkola. Z byłej kuchni szykowana jest przygotowalnia i zmywalnia. Będą one wyposażone w zmywarkę kapturową, piec konwekcyjno – parowy, szafę chłodniczą, komplet stołów roboczych i kuchenkę gazową. Natomiast z byłej jadalni urządzana jest dodatkowa sala zajęć dla dzieci. W tej części przeprowadzono całkowity remont – ściany są szpachlowane i malowane. Powstaje też nowa, dodatkowa łazienka dla dzieci.

Nowa sala zajęć zostanie wyposażona w nowoczesne meble i pomoce dydaktyczne. Gmina kupi dla przedszkola m.in. piłki, puzzle, pacynki, klocki, zestawy zabawek, układanki, zestaw sportowy, zestaw drewnianych instrumentów a także lustro logopedyczne. Zakupione zostaną także stoliki i krzesełka, tablice korkowe, tablica magnetyczna, łóżeczka z materacami, drewniane szatnie, wykładzina dywanowa oraz 7-elementowe siedzisko w formie uśmiechniętej gąsienicy. – Teraz edukacja przedszkolna będzie na wysokim poziomie i w komfortowych warunkach również w Nowinach Wielkich. Zwiększamy tez dostępność usług przedszkolnych na terenie gminy. Realizacja projektu, na który pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej, to bardzo dobra wiadomość dla rodziców – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

Na zdjęciu: prace budowlane w Przedszkolu Gminnym są już bardzo zaawansowane (fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kamera internetowa

Kamera internetowa

 

Obraz z kamery internetowej - deptak w Witnicy. Kliknij w poniższe zdjęcie: