Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Jubileusz Złotych Godów

11 par z naszej gminy świętowało Złote Gody. W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy, medale za długotrwałe pożycie wręczał Burmistrz Dariusz Jaworski.

3 grudnia w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Ratownictwa odbyła się doroczna uroczystość Złotych Godów. Wzięło w niej udział osiem z jedenastu par, które obchodzą w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilatami złotych godów są w tym roku:

1.            Julia i Karol Drobykowie

2.            Karolina i Józef Dudziakowie

3.            Ryszarda i Lucjan Grzelakowie

4.            Stanisława i Stanisław Janiów

5.            Ludwika i Józef Kaczorowie

6.            Kazimiera i Eugeniusz Krawczyńscy

7.            Krystyna i Stanisław Myszkowscy

8.            Zdzisława i Antoni Ostapowie

9.            Krystyna i Waldemar Rudniccy

10.    Wanda i Eugeniusz Tkaczukowie

11.    Adamina i Mieczysław Tomasikowie

 

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane są dla par, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, na dowód jak wielką wartość stanowi w naszym państwie małżeństwo. W liście do Jubilatów Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda pisze, że trwałość rodziny uważana jest za podstawę ludzkiego szczęścia, zapewnia poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa tym, którzy ją tworzą, a jednocześnie stanowi bezcenny wkład w powodzenie całego narodu, który sam jest wielką rodziną rodzin. Medale dla par małżeńskich z naszej gminy w imieniu Prezydenta wręczał Burmistrz Dariusz Jaworski. Burmistrz wzniósł też toast za jubilatów oraz złożył im gratulacje i życzenia. Dla uświetnienia uroczystości witnicka młodzież działająca przy Miejskim Domu Kultury, zaprezentowała utwory muzyczne, których wszyscy z wielką przyjemnością wysłuchali.

Wszystkim dostojnym Jubilatom życzymy wiele zdrowia, radości, pogody ducha i wspierania się wzajemnie we wspólnym małżeńskim pożyciu.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kamera internetowa

Kamera internetowa

 

Obraz z kamery internetowej - deptak w Witnicy. Kliknij w poniższe zdjęcie: