Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Młodzież chce radiowęzła!

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy chce mieć radiowęzeł szkolny. - Chętnie pomogę uczniom SP nr 2 i dołożę swoją cegiełkę do stworzenia radiowęzła, a właściwie jego reaktywacji, bo kiedyś on już działał w tej szkole - mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

Wczoraj Burmistrz spotkał się z Zarządem Samorządu Uczniowskiego SP nr 2 im. Józefa Wybickiego w Witnicy. Uczniowie chcą utworzenia radiowęzła szkolnego. - Dzięki temu szkoła zaczęłaby tętnić życiem. Chcemy, aby nasza szkoła kojarzyła się z miejscem radości, a nie nudy! - mówi Julia Rosiak, pomysłodawczyni i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Członkowie SU argumentują też, że ,,Dwójka'' nie chce być gorsza od SP nr 1, która radiowęzeł już ma.

Inicjatorzy budowy radiowęzła chcą nadawać audycje z ciekawostkami, które poszerzą wiedzę uczniów, audycje muzyczno - rozrywkowe, które pomogą uczniom być produktywniejszymi na lekcjach oraz ważne komunikaty szkolne. Zarząd SU zrobił rozeznanie w szkole - większość kadry pedagogicznej popiera pomysł młodzieży. Za radiowęzłem są też uczniowie i rodzice.

- To świetna inicjatywa. Chętnie pomogę uczniom SP nr 2 i dołożę swoją cegiełkę do stworzenia radiowęzła, a właściwie jego reaktywacji, bo kiedyś on już działał w tej szkole - mówi Burmistrz. Zestaw radiowęzłowy kosztuje ok. 5 tys. zł. Część kwoty uczniowie chcą uzbierać z pomocą szkoły, a część sfinansowałaby Gmina w przyszłorocznym budżecie. Pierwsze audycje mogą być nadawane już wiosną przyszłego roku.

(fot. UMiG)