Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Cała sala tańczy, gra i śpiewa

Minimusical w wykonaniu polskich i niemieckich dzieci będzie można obejrzeć w sobotę 14 października o godz. 12.30 w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Będzie to finał projektu unijnego, w którym biorą udział dzieci z Gminy Witnica.

Projekt powstał z inicjatywy znanego niemieckiego autora piosenek dziecięcych Rolfa Zuckowskiego, którego fundacja  „Dzieci potrzebują muzyki” jest od listopada 2012 roku partnerem Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz. Październikowe spotkanie dzieci z Polski i Niemiec będzie szóstym wspólnie organizowanym projektem.
Celem projektu pt. „Szkolna podróż muzyczna” jest wspieranie wzajemnych kontaktów i relacji między polskimi i niemieckimi dziećmi poprzez wspólne śpiewanie i muzykowanie, tańczenie i zabawę. Jednocześnie będą w ten sposób aktywnie rozwijane zainteresowania i kompetencje muzyczne biorących udział dzieci, a w rezultacie na zakończenie projektu odbędzie się koncert finałowy dla rodziców i zaproszonych gości. Przygotowane po polsku i niemiecku utwory będą składać się na mini musical, w którym znajdą się także elementy gry aktorskiej i tańca. Taka forma promowania muzyki za pomocą różnych warsztatów nie ma tylko na celu rozwój muzycznych talentów dzieci, ale także wzmacnianie ich osobowości i kreatywności. Za pomocą animacji językowej w zabawowy sposób pokonywane będą bariery językowe.
Na zaproszenie koordynatora projektu Panią Ilonę Tkocz w projekcie uczestniczy grupa 20 dzieci ze szkoły w Dąbroszynie i Kamieniu Wielkim wraz z opiekunami w terminie od 9 do 14 października, uczniowie są zakwaterowani Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz.
Finałem projektu  będzie występ dzieci w formie musicalu, który odbędzie się dnia 14 października 2017 r. w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy o godzinie 12:30 (wstęp bezpłatny).
W imieniu pomysłodawców, organizatorów oraz uczestników projektu  zapraszany wszystkich mieszkańców Gminy Witnica do obejrzenia efektu współpracy.

(fot. CEiS Zamek Trebnitz)


Kamera internetowa

Kamera internetowa

 

Obraz z kamery internetowej - deptak w Witnicy. Kliknij w poniższe zdjęcie: