Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Bocian jest z Burmistrzem!

Ze względu na swój wygląd, zachowanie oraz środowisko w którym żyje, bocian biały pełnił w kulturze, zwyczajach i folklorze doniosłą rolę, a jego symbolika była złożona. Do dziś dzień bocian jest znakiem nadejścia wiosny, a jego wizerunek często kojarzony jest z przyjściem na świat dzieci.

O ile pierwsze boćki zawitały już w Witnicy wczesną wiosną niosąc za sobą przebudzenie z zimowego letargu fauny i flory, wczesnym popołudniem odwiedził nas młody bocian Edward (tak boćka „ochrzcił” Burmistrz Dariusz Jaworski). Edward zjawił się u nas nieprzypadkowo, bo właśnie podpisana została umowa na budowę nowego żłobka w Witnicy.  

W nowym żłobku 48 Maluszków będzie mogło zacząć swoją przygodę z „edukacją”. Inwestycja dofinansowana jest z rządowego programu „Maluch+”. Żłobek będzie miał formę dobudowanego skrzydła do istniejącego przedszkola „Bajka” przy ul. Wiosny Ludów. Inwestycja oddana będzie do użytku w grudniu br.

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.