Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Wszystkich mieszkańców i turystów serdecznie zapraszamy do korzystania z atrakcji turystycznych naszej gminy

Można tu dojechać ścieżką leśną także od strony Mościc. To jedno z najczystszych i najgłębszych jezior w okolicy. Bardzo chętnie zjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy naszej gminy ale również osoby z Dębna i całego województwa Zachodniopomorskiego. Jezioro Wielkie to raj dla wędkarzy oraz amatorów nordic-walking. Jest wysypana plaża i nie brakuje stanowisk wędkarskich dla amatorów łowienia ryb. Połowa plaży jest zacieniona, co powoduje, że bardzo miło odpoczywa się tu szczególnie w upały. Chyba jednak najpopularniejszym akwenem wodnym w gminie jest jezioro Długie w Sosnach. Jest tutaj ośrodek wypoczynkowy, z którego można korzystać praktycznie cały rok. Do dyspozycji są domki letniskowe, można pograć w badmintona, rozpalić grilla oraz postrzelać na strzelnicy. Poniżej ośrodka jest plaża otoczona lasem. Jeśli ktoś lubi bliższe wyprawy, może udać się na Ustronie Leśne, gdzie rozpoczynają się liczne szlaki dla "kijkarzy". Wprawdzie nie można się kąpać, ale za to jest kilka drewnianych domków oraz pole kempingowe. Duże tereny rekreacyjne to gratka dla amatorów wszelkiego rodzaju sportów. Tuż za "Ustroniem" rozpoczyna się rozległy kompleks leśny, w którym nie brakuje grzybów i jagód.

Wszystkich mieszkańców i turystów serdecznie zapraszamy do korzystania z atrakcji turystycznych naszej gminy.

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.