Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Maluch+

7 sierpnia Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał umowę z wykonawcą robót na budowę nowego żłobka w Witnicy.   

W rozstrzygniętym niedawno przetargu najlepszą ofertę złożyła firma remontowo-budowlana pana Romana Dębickiego z Jenina i to ona zajmie się stawianiem obiektu. Przypomnijmy. Na budowę żłobka Burmistrz Dariusz Jaworski pozyskał z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej 511 tysięcy złotych. Umożliwił to specjalny program ministerstwa ,,Maluch Plus’’. Resztę kosztów, około 900 tys. zł, gmina pokryje ze środków budżetowych. Aby koszty budowy nie były wielkie, żłobek będzie dobudowany do przedszkola miejskiego i powstanie od strony frontu obiektu przedszkolnego przy ul. Wiosny Ludów. Decyzja ta obniżyła koszty budowy, a w niedalekiej przyszłości zminimalizuje również koszty funkcjonowania tej nowej instytucji. Całość inwestycji będzie kosztować ok. 1,4 mln zł. Obiekt będzie miał około 470 metrów kwadratowych, pomieści 48 dzieci i 10 osób personelu. Prace budowlane zakończą się w grudniu tego roku. Planuje się, że pierwsze dzieci przyjdą do żłobka w lutym 2018 roku.

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.