Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Bezpieczne wakacje

W związku z sezonem letnim, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieściło informacje na temat burz, upałów, wichur i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Publikujemy te porady dla naszych mieszkańców.


Jak co roku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieszcza poradniki dotyczące bezpiecznego wypoczynku, a także zachowania się w trudnych warunkach atmosferycznych. Poniżej zamieszczamy te porady, dotyczące burzy, upału, wichury i bezpieczeństwa nad wodą. Zamieszczamy też linki do poszczególnych poradników, aby można było je pobrać w oryginalnych rozmiarach i wydrukować:
http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/RCB_BEZP_burza.jpg
http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/RCB_BEZP_UPALY_1.jpg
http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/RCB_BEZP_WODA-POPR.png
http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/RCB_wichury2OK.jpg
Przede wszystkim jednak zachęcamy mieszkańców – bądźcie ostrożni na wakacjach, unikajcie ryzykownych zachowań i uważajcie na siebie!
(fot. RCB)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.