Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Mamy eksperta MEN w Gminie!

Zenon Siwiński został pierwszym w gminie ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Będzie mógł teraz egzaminować nauczycieli na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Zenon Siwiński, prezes witnickiego ZNP, uczy matematyki i informatyki. W obu przedmiotach zdobył uprawnienia eksperta Ministerstwa Edukacji Narodowej.Aby zostać ekspertem musiał spełnić wiele warunków formalnych (m.in. minimum 10 lat stażu pracy, stopień nauczyciela dyplomowanego itp.) i ukończyć kurs online. Liczył on 6 bloków, z których każdy kończył się testem wiedzy. Po zaliczeniu wszystkich testów Z. Siwiński wziął udział w 40-godzinnym kursie w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku. Finałem kursu był egzamin, który nasz nauczyciel zdał, zdobywając uprawnienia eksperta MEN. Teraz musi tylko wystąpić formalnie do ministra edukacji o wpisanie go na listę ekspertów. - Ten tytuł uprawnia do zasiadania w komisjach samorządowych, egzaminujących nauczycieli kontraktowych na stopień nauczyciela mianowanego oraz w komisjach kuratoryjnych, egzaminujących nauczycieli mianowanych na stopień nauczyciela dyplomowanego - mówi Zenon Siwiński. To pierwszy nauczyciel w naszej gminie, posiadający tytuł i uprawnienia eksperta MEN. Gratulujemy!

(fot. Mirosław Sztogryn)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.