Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Wszyscy studenci zdali! ;)

Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki. Nasi studenci – seniorzy odwiedzili wschodnią Polskę, zrobili furorę na spotkaniu z innymi lubuskimi uniwersytetami, a na rok podsumowali w plenerze w Witnicy.

Oficjalne zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbyło się w Strzelcach Krajeńskich. W zabawie na Plantach przy historycznych murach obronnych brały udział UTW z Witnicy, Gorzowa, Strzelec Krajeńskich i Zielonej Góry. Swoje prace prezentowała sekcja plastyczna - prowadzona społecznie przez p. Stanisława Dziadaka. Grupę taneczną poprowadził jak w ubiegłym roku p. Marek Kobylański - nauczyciel Zespołu Szkól Samorządowych w Witnicy. Kolejny raz przygotował studentów do występu, poświęcając swój czas i robiąc to społecznie, za co seniorzy serdecznie dziękują. Występ nosił tytuł ,,Witnicka grupa dla ciała i ducha". Witniccy seniorzy zdobyli serca widzów i uczestników podsumowania zwłaszcza programem tanecznym do piosenek m.in. Michaela Jacksona. O występie naszego UTW pisała nawet ,,Gazeta Lubuska’’.

Studenci wybrali się też w siedmiodniową podróż wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju. Poznali niezwykłe miejsca. Słuchacze UTW przepłynęli gondolami Szlakiem Papieskim po Jeziorach Augustowskich. Byli w żydowskich synagogach (Tykocin, Włodawa) i degustowali potrawy kuchni żydowskiej. Odwiedzili wsie tatarskie z meczetami - Bohoniki i Kruszyniany – tam jedli specjały kuchni tatarskiej. Na swojej drodze spotykali piękne, bogate cerkwie i monastyry. Seniorzy zatrzymali się w Supraślu, na Świętej Górze Grabarce i w Jabłecznej, podziwiali pałace polskich magnatów (Białystok, Łańcut, Kozłówka, Baranów Sandomierski). Na trasie była też: Sokółka - (miejsce cudu eucharystycznego w 2008 roku) oraz Kodeń - Sanktuarium Królowej Podlasia Matki Bożej Kodeńskiej. Urzekł nas Sandomierz, Zamość, Lublin i Kazimierz Dolny. W Leżajsku w Bazylice Zwiastowania NMP studenci UTW wysłuchali koncertu na najwspanialszych organach w Europie, a w Janowie Podlaskim podziwiali piękno koni arabskich.

Rok akademicki podsumowali kameralnie w zakątku agroturystycznym Zofii i Tadeusza Andruszko. - Wszyscy zdali, sesji poprawkowej nie będzie! – żartuje Ewa Janowicz, prezes UTW. - Rozwijamy się, może częściej nas widać. Po wakacjach przystąpimy do pracy z większym zapałem – mówi pani prezes.

(fot. J. Mermer)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.