Słonecznie 25°C

Aktualności

Zapraszamy na Piwowaria!

Czadoman będzie gwiazdą tegorocznych Piwowariów. Odbędą się tradycyjnie konkursy na najlepsze piwo domowe i na jadło piwne. Będzie też wiele innych atrakcji. Zapraszamy w sobotę 10 czerwca!

Burmistrz Dariusz Jaworski zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy, a także gości spoza Witnicy na Piwowaria 2017, które odbędą się w sobotę 10 czerwca w Parku Drogowskazów. Zabawa rozpocznie się od rana plenerem rzeźbiarskim, w którym wystartuje 7 twórców ludowych. Będą rzeźbić w drewnie, a wspólnie z nimi uczniowie witnickich szkół mają próbować sił w rzeźbieniu w…   mydle. Nową inicjatywą będzie też ,,Piwna mila’’ – bieg na 1600 metrów z 4 przystankami na wypicie piwa.

Tradycyjnie odbędą się konkursy na Piwo Roku i Jadło Piwne. W obu konkursach wystartują amatorzy – domowi piwowarzy oraz koła gospodyń wiejskich i kucharze indywidualni. Każdy uczestnik piwowariów może stać się jurorem – wystarczy kupić pod linkiem http://browar-witnica.pl/sklepnijKlienci/produkt/kufelek-degustacyjny-2, specjalny kufelek degustacyjny, który uprawnia do spróbowania wszystkich piw konkursowych oraz nowego piwa, uwarzonego przez Browar Witnica na podstawie przepisu zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu na Piwo Roku. W tym roku odszpuntujemy beczkę piwa ESB (extra special bitter). Regulaminy konkursów można znaleźć pod linkami:

http://mdk.witnica.pl/download/Piwo_Roku_Witnickich_Piwovariow_2017.pdf

http://mdk.witnica.pl/download/Lubuski_Konkurs_Piw_Domowych_2017.pdf

http://mdk.witnica.pl/download/Konkurs_na_Jadlo_Piwne_2017.pdf

Oprócz piwa konkursowego, dwa stoiska wystawi Browar Witnica i będzie możliwość skorzystania wielu gatunków witnickich piw. Gastronomię zapewni Karczma ,,Piwosz’’, ale koła gospodyń wiejskich i sołectwa też przygotują swoje specjały. Nie zabraknie też gofrów, waty cukrowej i gotowanej kukurydzy. Będą zamki dmuchane, kule wodne i inne atrakcje dla dzieci.

Gwiazdą Piwowariów będzie Czadoman, znany z przebojów ,,Ruda tańczy jak szalona’’ czy ,,Roześmiana’’. Zagra też grający muzykę dance B-qll, a dla starszej widowni, coverowy zespół San Remo, prezentujący przeboje italo-disco.

W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie przedstawiać Państwu szczegóły programu święta miasta. Piwowaria 2017 organizują Gmina Witnica, Miejski Dom Kultury w Witnicy oraz Browar Witnica.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.