Lekki deszcz 4°C

Aktualności

Zapraszamy na Piwowaria!

Czadoman będzie gwiazdą tegorocznych Piwowariów. Odbędą się tradycyjnie konkursy na najlepsze piwo domowe i na jadło piwne. Będzie też wiele innych atrakcji. Zapraszamy w sobotę 10 czerwca!

Burmistrz Dariusz Jaworski zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy, a także gości spoza Witnicy na Piwowaria 2017, które odbędą się w sobotę 10 czerwca w Parku Drogowskazów. Zabawa rozpocznie się od rana plenerem rzeźbiarskim, w którym wystartuje 7 twórców ludowych. Będą rzeźbić w drewnie, a wspólnie z nimi uczniowie witnickich szkół mają próbować sił w rzeźbieniu w…   mydle. Nową inicjatywą będzie też ,,Piwna mila’’ – bieg na 1600 metrów z 4 przystankami na wypicie piwa.

Tradycyjnie odbędą się konkursy na Piwo Roku i Jadło Piwne. W obu konkursach wystartują amatorzy – domowi piwowarzy oraz koła gospodyń wiejskich i kucharze indywidualni. Każdy uczestnik piwowariów może stać się jurorem – wystarczy kupić pod linkiem http://browar-witnica.pl/sklepnijKlienci/produkt/kufelek-degustacyjny-2, specjalny kufelek degustacyjny, który uprawnia do spróbowania wszystkich piw konkursowych oraz nowego piwa, uwarzonego przez Browar Witnica na podstawie przepisu zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu na Piwo Roku. W tym roku odszpuntujemy beczkę piwa ESB (extra special bitter). Regulaminy konkursów można znaleźć pod linkami:

http://mdk.witnica.pl/download/Piwo_Roku_Witnickich_Piwovariow_2017.pdf

http://mdk.witnica.pl/download/Lubuski_Konkurs_Piw_Domowych_2017.pdf

http://mdk.witnica.pl/download/Konkurs_na_Jadlo_Piwne_2017.pdf

Oprócz piwa konkursowego, dwa stoiska wystawi Browar Witnica i będzie możliwość skorzystania wielu gatunków witnickich piw. Gastronomię zapewni Karczma ,,Piwosz’’, ale koła gospodyń wiejskich i sołectwa też przygotują swoje specjały. Nie zabraknie też gofrów, waty cukrowej i gotowanej kukurydzy. Będą zamki dmuchane, kule wodne i inne atrakcje dla dzieci.

Gwiazdą Piwowariów będzie Czadoman, znany z przebojów ,,Ruda tańczy jak szalona’’ czy ,,Roześmiana’’. Zagra też grający muzykę dance B-qll, a dla starszej widowni, coverowy zespół San Remo, prezentujący przeboje italo-disco.

W najbliższych dniach będziemy sukcesywnie przedstawiać Państwu szczegóły programu święta miasta. Piwowaria 2017 organizują Gmina Witnica, Miejski Dom Kultury w Witnicy oraz Browar Witnica.

(fot. Mirosław Sztogryn)