Lekki deszcz 4°C

Aktualności

Bierzemy kolejne unijne pieniądze

Zdobyliśmy unijną dotację na wybudowanie w Witnicy pumptracku i skateparku! Gmina dostanie na tę inwestycję ponad 100 tys. zł. Elementy skateparku wybierze samodzielnie witnicka młodzież.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich zaakceptował wniosek o dofinansowanie, którego inicjatorem był Burmistrz Dariusz Jaworski, dotyczący budowy skateparku i pumtracku w Witnicy. Skatepark to zestaw urządzeń i mini – budowli przeznaczonych do jazd i ewolucji na rolkach, wrotkach, deskorolkach czy rowerach BMX. Natomiast pumptrack to ekstremalny asfaltowy tor do jazdy na rowerze czy rolkach, pełen ostrych zakrętów i muld. Jazda po pumptracku praktycznie nie wymaga pedałowania, gdyż rower niemal cały czas przemieszcza się po torze ruchem góra – dół i z boku wygląda jak pompowanie (stąd angielska nazwa pumptrack).

Skateparki powstają w Polsce od dawna (najbliższy jest w Bogdańcu), natomiast pumptracki zaczęły się pojawiać w naszym kraju od 2-3 lat, m.in. w Olsztynie czy Słupsku i są bardzo popularne wśród młodzieży. W Witnicy obiekt ma powstać na wolnych terenach Parku Drogowskazów. Jeszcze w czerwcu urzędnicy spotkają się z młodzieżą z witnickich szkół na specjalnych warsztatach, na których dzieci i młodzież zapoznają się z urządzeniami, które można zamontować w skateparku i sami wybiorą urządzenia do zainstalowania w Witnicy. Obie inwestycje będą kosztować łącznie 160 tys. zł, a ponad 60%   kosztów pokryje PROW. Skatepark i pumptrack mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Tak wygląd pumptrack w Nowym Sączu. Czy w Witnicy będzie podobny? (fot. UM Nowy Sącz)