Lekki deszcz 4°C

Aktualności

Nie lajkuj łatwowiernie

Z uwagi na wciąż pojawiające się nowe profile na Facebooku, wykorzystujące insygnia gminy, przypominamy, iż na wykorzystanie herbu czy flagi Witnicy trzeba mieć zgodę Rady Miejskiej.

Niedawno pojawił się profil NaszDom Witnica, który szybko nazbierał wielu znajomych – użytkowników Facebooka. Używał bowiem znaków graficznych Gminy – herbu i flagi. Profil ten użył jednak gminnych insygniów nieprawnie - nie posiadał zgody Rady Miejskiej na ich wykorzystanie. Facebook usunął ten profil ze względu na naruszenie standardów społeczności. Okazało się też, że za wspomnianym profilem stał hejter, posiadający fikcyjne konto na FB i znany z posługiwania się publicznie mową nienawiści.

Dlatego też przypominamy, że każdy podmiot chcący wykorzystać w swoim wizerunku herb lub flagę gminy, musi mieć na to zgodę Rady Miejskiej, wyrażoną stosowną uchwałą. Zasada ta nie dotyczy Urzędu Miasta i Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy, z natury reprezentujących Miasto i Gminę Witnica.

Ostrzegamy też użytkowników Facebooka przed zbyt łatwowiernym i bezrefleksyjnym dodawaniem do znajomych i ,,lajkowaniem’’ nie sprawdzonych profili i stron na FB. Może się potem okazać, że nasze polubienie lub nasza ,,znajomość’’ z profilem może być wykorzystana do rozpowszechniania mowy nienawiści lub walki politycznej, z którą nie mamy i nie chcemy mieć nic wspólnego.

(fot. Spidersweb)