Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Jeśli chcesz mieć dobry zawód, warto wybrać technikum informatyczne lub logistyczne w Zespole Szkół Samorządowych. Dzięki unijnemu projektowi, realizowanemu w szkole, pracownie informatyczne są bogato wyposażone w profesjonalny sprzęt, a szkoła współpracuje z pracodawcami mającymi świetną bazę IT i logistyczną. Dodatkowo uczniowie mogą za darmo ukończyć kursy, dające im dodatkowe uprawnienia, jak naprawa laptopów, programowanie i obsługa układów sterowania CNC, operator wózka widłowego, operacje bazodanowe MS Excel, czas pracy kierowców i planowanie transportu drogowego czy grafika komputerowa z elementami reklamy wielkoformatowej. Informatyka i logistyka to jedne ze strategicznych branż naszego regionu i ich absolwenci nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy po szkole średniej.

ZSS zaprasza też chętnych do zapisów do szkoły branżowej I stopnia (dawniej: zasadniczej szkoły zawodowej). Szkołą kształci w zawodach sprzedawca, kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik, elektryk, stolarz, ślusarz, murarz-tynkarz, tapicer, cukiernik i innych. Uczeń nie musi nawet mieć załatwionej praktyki zawodowej – szkoła może to załatwić za niego. Poza swoim zawodem, w kamach projektu uczniowie mogą bezpłatnie wziąć udział w kursach dających dodatkowe zawody i uprawnienia, takie jak: spawanie metodą MIG, elektryk z uprawnieniami do 1 kV, spawanie metodą MAG, operator wózka widłowego, obsługa podnośnika koszowego, obsługa koparko – ładowarki, obsługa kasy fiskalnej, kelner, monter rusztowań, glazurnik i inne. W szkole można też bezpłatnie zrobić kurs na prawo jazdy kategorii B!

Nawet jeśli uczeń nie wie jeszcze, jakie studia chce wybrać i wybiera się do liceum, nie musi się martwić o przyszłość. Doradca zawodowy pomoże mu wybrać właściwy kierunek w oparciu o zainteresowania i predyspozycje ucznia. W liceum ogólnokształcącym, w trzyletniej ścieżce kształcenia przedmioty na poziomie rozszerzonym wybiera sam uczeń (w tym język obcy i dwa przedmioty dodatkowe).

Więcej informacji o naborze w załączonych poniżej ulotkach, a także w sekretariacie szkoły przy ul. Traugutta 1., tel. (95)7515180, internet: www.zswitnica.pl. Zapraszamy!

(fot. Mirosław Sztogryn)