Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Sprzątanie jeziora Długiego w sobotę

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia zapraszamy mieszkańców naszej gminy na akcję sprzątania jeziora długiego w Sosnach. Przed rokiem uczestnicy akcji zebrali kilkanaście worków śmieci.

Jezioro Długie kiedyś było wykorzystywane jako kąpielisko. Obecnie plaża mocno zarosła, a wokół brzegów jeziora jest wiele śmieci. Szef witnickiego koła LOK Marian Piątkowski rok temu postanowił, że skoro witniczanie sprzątają jezioro Wielkie, to warto posprzątać również zbiornik w Sosnach. Mieszkańcy sołectw Nowe Dzieduszyce, Stare Dzieduszyce i Sosny oraz Liga Obrony Kraju i Ośrodek Wypoczynkowy w Sosnach wspólnie zbierali śmieci wokół linii brzegowej, a ciągnik zaorał i wyrównał piasek na plaży.   Pomysł wypalił, więc organizatorzy postanowili go kontynuować. W tym roku akcja sprzątania linii brzegowej odbędzie się w sobotę 22 kwietnia. Początek sprzątania o godz. 12.00. W akcji wezmą udział LOK, Związek Żołnierzy Rezerwy Wojska Polskiego, Ośrodek Wypoczynkowy Sosny oraz sołectwa Stare Dzieduszyce i Sosny, a patronat nad imprezą mają Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Jaworski oraz Nadleśnictwo Bogdaniec. Organizatorzy zapewnią worki, a po akcji - poczęstunek. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którym nieobca jest troska o ekologię, do udziału w akcji - dzięki temu w sezonie letnim przyjemniej będzie przyjechać na plażę nad jez. Długim i wypoczywać tam w czystym otoczeniu.

(fot. LOK Witnica)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.