°C

Aktualności

Sprzątanie jeziora Długiego w sobotę

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia zapraszamy mieszkańców naszej gminy na akcję sprzątania jeziora długiego w Sosnach. Przed rokiem uczestnicy akcji zebrali kilkanaście worków śmieci.

Jezioro Długie kiedyś było wykorzystywane jako kąpielisko. Obecnie plaża mocno zarosła, a wokół brzegów jeziora jest wiele śmieci. Szef witnickiego koła LOK Marian Piątkowski rok temu postanowił, że skoro witniczanie sprzątają jezioro Wielkie, to warto posprzątać również zbiornik w Sosnach. Mieszkańcy sołectw Nowe Dzieduszyce, Stare Dzieduszyce i Sosny oraz Liga Obrony Kraju i Ośrodek Wypoczynkowy w Sosnach wspólnie zbierali śmieci wokół linii brzegowej, a ciągnik zaorał i wyrównał piasek na plaży.   Pomysł wypalił, więc organizatorzy postanowili go kontynuować. W tym roku akcja sprzątania linii brzegowej odbędzie się w sobotę 22 kwietnia. Początek sprzątania o godz. 12.00. W akcji wezmą udział LOK, Związek Żołnierzy Rezerwy Wojska Polskiego, Ośrodek Wypoczynkowy Sosny oraz sołectwa Stare Dzieduszyce i Sosny, a patronat nad imprezą mają Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Jaworski oraz Nadleśnictwo Bogdaniec. Organizatorzy zapewnią worki, a po akcji - poczęstunek. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którym nieobca jest troska o ekologię, do udziału w akcji - dzięki temu w sezonie letnim przyjemniej będzie przyjechać na plażę nad jez. Długim i wypoczywać tam w czystym otoczeniu.

(fot. LOK Witnica)

Głosuj na siłownię dla Witnicy

Głosuj na siłownię dla Witnicy

Jest szansa na to, że Nestle ufunduje Witnicy siłownię plenerową. Musimy tylko intensywnie głosować!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.