°C

Aktualności

Chcesz zobaczyć fermę od środka?

22 kwietnia w ramach programu „Otwarte Fermy” hodowcy zwierząt futerkowych otworzą dla wszystkich chętnych swoje fermy. Każdy będzie mógł wejść również do fermy w Pyrzanach.

Branża Hodowców Zwierząt Futerkowych serdecznie zaprasza do udziału w programie ,,Otwarte fermy’’, dzięki któremu każdy będzie mógł odwiedzić hodowle zwierząt i zobaczyć jak te gospodarstwa pracują. Tego dnia zwiedzający będą mogli zobaczyć jak funkcjonują hodowle zlokalizowane w pięciu województwach w Polsce. Również w województwie Lubuskim, w gminie Witnica ferma zwierząt futerkowych w Pyrzanach 101 będzie otwarta dla wszystkich, którzy wypełnią na stronie http://www.bhzf.pl specjalny formularz.   Jest to niepowtarzalna okazja aby przyjrzeć się funkcjonowaniu ferm i zwierząt, które są na nich hodowane. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, przedstawiciele BHZF skontaktują się z zainteresowanymi w celu ustalenia szczegółów wizyty. - Zapraszamy do odwiedzenia naszej fermy – mówi Sonia Stefania Tyrka z hodowli norek w Pyrzanach.

(fot. BZHF)

Głosuj na siłownię dla Witnicy

Głosuj na siłownię dla Witnicy

Jest szansa na to, że Nestle ufunduje Witnicy siłownię plenerową. Musimy tylko intensywnie głosować!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.