Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Chcesz zobaczyć fermę od środka?

22 kwietnia w ramach programu „Otwarte Fermy” hodowcy zwierząt futerkowych otworzą dla wszystkich chętnych swoje fermy. Każdy będzie mógł wejść również do fermy w Pyrzanach.

Branża Hodowców Zwierząt Futerkowych serdecznie zaprasza do udziału w programie ,,Otwarte fermy’’, dzięki któremu każdy będzie mógł odwiedzić hodowle zwierząt i zobaczyć jak te gospodarstwa pracują. Tego dnia zwiedzający będą mogli zobaczyć jak funkcjonują hodowle zlokalizowane w pięciu województwach w Polsce. Również w województwie Lubuskim, w gminie Witnica ferma zwierząt futerkowych w Pyrzanach 101 będzie otwarta dla wszystkich, którzy wypełnią na stronie http://www.bhzf.pl specjalny formularz.   Jest to niepowtarzalna okazja aby przyjrzeć się funkcjonowaniu ferm i zwierząt, które są na nich hodowane. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, przedstawiciele BHZF skontaktują się z zainteresowanymi w celu ustalenia szczegółów wizyty. - Zapraszamy do odwiedzenia naszej fermy – mówi Sonia Stefania Tyrka z hodowli norek w Pyrzanach.

(fot. BZHF)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.