Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Witnica dwa lata na Facebooku

Mamy 2200 polubień na Facebooku! Gminny serwis na FB ma zaledwie dwa lata, a już stał się ważnym miejscem wymiany informacji między samorządem i mieszkańcami.

Pod koniec kwietnia 2015 ruszył profil ,,Miasto i Gmina Witnica’’ na portalu społecznościowym Facebook. Służy on informowaniu mieszkańców o wszystkich ważnych rzeczach, które dzieją się w naszej gminie. Mieszkańcy zaakceptowali tę i inne formy nowoczesnej komunikacji. Właśnie przekroczyliśmy granicę 2200 polubień. Serwis Miasto i Gmina Witnica obserwuje regularnie co szósty mieszkaniec gminy. Przeciętny post z gminnej strony na Facebooku jest czytany średnio 2300 razy! Najpopularniejsze informacje liczyły około 6000 wejść. Przez pełny ostatni miesiąc gminne posty na FB czytano 170 tys. razy.

Równie popularna jest gminna strona internetowa. Przeciętny artykuł czytany jest ponad tysiąc razy! Od nowej odsłony serwisu internetowego, a więc od stycznia 2015 r. opublikowaliśmy na niej ponad 1900 informacji. Najpopularniejsze były czytane 4,5 tysiąca razy. W ostatnich czterech tygodniach na stronę www.witnica.pl internauci wchodzili ponad 60  000 razy. Natomiast filmy na gminnym kanale YouTube wyświetlano do tej pory 17  900 razy.

Bardzo dziękujemy za zaufanie. Będziemy nadal dostarczać mieszkańcom jak najwięcej istotnych informacji z życia Miasta i Gminy Witnica.

(grafika: Internet)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.