Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Gmina realizuje stare zobowiązanie

Rozpoczęły się prace przy utwardzeniu odcinka ul. Ogrodowej. Jeszcze w maju będzie gotowych ponad 750 metrów drogi.

 

 

Zgodnie z wymogiem aktu notarialnego sprzed 17 lat, gmina utwardza odcinek ul. Ogrodowej pomiędzy domkami szeregowymi i blokiem, przy którym stoi sklep spożywczy. Według wspomnianego aktu notarialnego, Gmina przejęła nieruchomość, a w zamian zobowiązała się zbudować nawierzchnię drogi do 2012 r.

W sumie wykonanych będzie 760 metrów nowej nawierzchni z odzyskowego polbruku. Najlepszą ofertę na utwardzenie ul. Ogrodowej złożyła witnicka firma Kazar i to ona ułoży bruk. Prace już się rozpoczęły, droga jest wykorytowana i wkrótce rozpocznie się układanie podbudowy. Oprócz ciągu pieszo – jezdnego będą tam też zamontowane lampy oświetleniowe. Utwardzony odcinek drogi powinien być gotowy najpóźniej za trzy tygodnie.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.