Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Na Patryku pełna sala!

Blisko 160 osób bawiło się w piątek w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa z okazji Dnia Świętego Patryka.

Impreza z okazji Dnia Świętego Patryka to już witnicka tradycja. Tym razem wzięło w niej udział a 160 gości. Poza mieszkańcami Witnicy pojawiły się grupy z Urzędu Gminy w Bogdańcu, Urzędu Gminy  Krzeszycach i Nadleśnictwa Bogdaniec. Każdy uczestnik zabawy miał choć jeden zielony element stroju. Browar Witnica zapewnił piwo (oczywiście zielone), a Karczma Piwosz – ciepłą zakąskę i ciasta. Wodzirejem był tradycyjnie Piotr Melinis. Uczestnicy rywalizowali w konkursach np. na picie piwa przez słomkę czy trzymanie beczki po piwie w powietrzu na czas. Gwiazdą wieczory był wrocławski zespół Orkiestra Samanta, grający mieszankę irlandzkiego folku, szant i rocka. Zespół przypadł do gustu uczestnikom tak bardzo, że porwał wiele osób do tańca pod sceną i zagrał dwa bisy. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zapraszamy na kolejną noc z Świętym Patrykiem już za rok!

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.