Słonecznie 15°C

Aktualności

Na Patryku pełna sala!

Blisko 160 osób bawiło się w piątek w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa z okazji Dnia Świętego Patryka.

Impreza z okazji Dnia Świętego Patryka to już witnicka tradycja. Tym razem wzięło w niej udział a 160 gości. Poza mieszkańcami Witnicy pojawiły się grupy z Urzędu Gminy w Bogdańcu, Urzędu Gminy  Krzeszycach i Nadleśnictwa Bogdaniec. Każdy uczestnik zabawy miał choć jeden zielony element stroju. Browar Witnica zapewnił piwo (oczywiście zielone), a Karczma Piwosz – ciepłą zakąskę i ciasta. Wodzirejem był tradycyjnie Piotr Melinis. Uczestnicy rywalizowali w konkursach np. na picie piwa przez słomkę czy trzymanie beczki po piwie w powietrzu na czas. Gwiazdą wieczory był wrocławski zespół Orkiestra Samanta, grający mieszankę irlandzkiego folku, szant i rocka. Zespół przypadł do gustu uczestnikom tak bardzo, że porwał wiele osób do tańca pod sceną i zagrał dwa bisy. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zapraszamy na kolejną noc z Świętym Patrykiem już za rok!

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Stają do niej mężczyźni z naszej gminy, urodzeni w 1998 roku. Kwalifikacja potrwa do 28 kwietnia.

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.