Lekki deszcz 26°C

Aktualności

Najstarsza witniczanka ma 101 lat!

101 rocznicę urodzin odchodziła pani Genowefa Sokołowska z Witnicy. Z tej okazji Burmistrz Dariusz Jaworski wręczył jubilatce kwiaty i gorące życzenia dużo zdrowia.

 

 

 

 

Dziś swoje 101 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Witnicy, pani Genowefa Sokołowska (z domu Feder). Urodziła się w 1916 r. w powiecie wołyńskim, na terenach dzisiejszej Ukrainy. Za mąż wyszła w 1936 roku za kolegę ze szkoły. Po rozbiorze Polski między III Rzeszę i ZSRR zaczął się koszmar nękania polskiej ludności przez Ukraińską Powstańczą Armię. Zagrożona utratą życia, musiała uciekać do Łucka. Jej mąż najpierw walczył w wojnie obronnej 1939 r., potem wrócił do domu. Po napaści hitlerowskich Niemiec na ZSRR znów trafił na front i doszedł z armią aż do Berlina. W kwietniu 1945 roku pani Genowefa podjęła decyzję o wyjeździe na tzw. ,,ziemie odzyskane’’. Osiadła w Witnicy i przeżyła wspólnie z mężem 72 lata. W sumie wychowała 7 dzieci, doczekała się rodziny która w sumie liczy tyle, ile pani Genowefa ma lat – 101 osób. W Witnicy pracowała m.in. w Zakładach Produkcji Leśnej ,,Las’’ oraz w Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Witnicy.

Z okazji urodzin, jubilatkę odwiedził Burmistrz Dariusz Jaworski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogumiła Grobelna. Licznie stawili się także członkowie rodziny. Burmistrz przekazał pani Genowefie bukiet kwiatów, dyplom gratulacyjny i upominek. Życzymy jubilatce przede wszystkim zdrowia i miłości ze strony najbliższych.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.