Zachmurzenie 1°C

Aktualności

Najstarsza witniczanka ma 101 lat!

101 rocznicę urodzin odchodziła pani Genowefa Sokołowska z Witnicy. Z tej okazji Burmistrz Dariusz Jaworski wręczył jubilatce kwiaty i gorące życzenia dużo zdrowia.

 

 

 

 

Dziś swoje 101 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Witnicy, pani Genowefa Sokołowska (z domu Feder). Urodziła się w 1916 r. w powiecie wołyńskim, na terenach dzisiejszej Ukrainy. Za mąż wyszła w 1936 roku za kolegę ze szkoły. Po rozbiorze Polski między III Rzeszę i ZSRR zaczął się koszmar nękania polskiej ludności przez Ukraińską Powstańczą Armię. Zagrożona utratą życia, musiała uciekać do Łucka. Jej mąż najpierw walczył w wojnie obronnej 1939 r., potem wrócił do domu. Po napaści hitlerowskich Niemiec na ZSRR znów trafił na front i doszedł z armią aż do Berlina. W kwietniu 1945 roku pani Genowefa podjęła decyzję o wyjeździe na tzw. ,,ziemie odzyskane’’. Osiadła w Witnicy i przeżyła wspólnie z mężem 72 lata. W sumie wychowała 7 dzieci, doczekała się rodziny która w sumie liczy tyle, ile pani Genowefa ma lat – 101 osób. W Witnicy pracowała m.in. w Zakładach Produkcji Leśnej ,,Las’’ oraz w Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego w Witnicy.

Z okazji urodzin, jubilatkę odwiedził Burmistrz Dariusz Jaworski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogumiła Grobelna. Licznie stawili się także członkowie rodziny. Burmistrz przekazał pani Genowefie bukiet kwiatów, dyplom gratulacyjny i upominek. Życzymy jubilatce przede wszystkim zdrowia i miłości ze strony najbliższych.

(fot. Mirosław Sztogryn)