Zwierzęta bezdomne

Chcesz mieć psa? W gminnym przytulisku czekają na Ciebie sympatyczne czworonogi.

Każda gmina w Polsce ma ustawowy obowiązek zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom. Obowiązek ten również jest realizowany w Gminie Witnica. Szacuje się, że na terenie Gminy Witnica żyje około 2 500 psów. Te, które się wałęsają po terenie miasta i gminy, to najczęściej są to psy porzucone przez ich dotychczasowych właścicieli lub opiekunów. Do Straży Miejskiej w tygodniu wpływa kilka zgłoszeń o wałęsających się psach. Zwierzęta te z mocy prawa po odłowieniu stają się własnością gminy.
W celu zapewnienia godziwych warunków bytowania dla schwytanych psów gmina utworzyła przytulisko, w którym są one przetrzymywane, z myślą o późniejszej ich adopcji. Szczegółowe warunki adopcji psa będą każdorazowo określone w spisanej umowie adopcyjnej.
Mamy nadzieję, że utworzenie strony ,,psy do adopcji” pozwoli nam zapewnić godziwe warunki bytowania dla porzuconych psów, jak również ograniczy koszty, które gmina ponosi z tytułu opłat za psy przetrzymywane w schronisku, z którym gmina ma podpisaną umowę.
Psy z miejskiego przytuliska to dobre zwierzęta, które potrzebują jedynie, by je ktoś pokochał, by ktoś traktował je dobrze. Każdy z nich miał kiedyś swojego pana, ale ludzie z różnych przyczyn je porzucili – znudzili się nimi albo traktowali je nieodpowiedzialnie. Tymczasem wiele osób chciałoby mieć psa. Z czworonogiem można się zaprzyjaźnić, wytresować go, pies może pomóc w pilnowaniu domu, wspaniale pomaga przy wychowaniu dzieci, pielęgnując w nich same pozytywne cechy. Argument o pomocy finansowej Gminy też jest nie do zlekceważenia, bo wiele osób zniechęcają koszty utrzymania zwierzęcia – zakup karmy czy koszty weterynaryjne. Z dofinansowaniem gminy przy psach adopcyjnych ten problem znika.

Zainteresowani psią adopcją mogą dzwonić do Urzędu Miasta i Gminy pod nr (95) 721 64 84 przyjść osobiście do pokoju nr 5 (I piętro, Wydział Inwestycji) lub pisać na email srodowisko@witnica.pl.

A oto sylwetki piesków:

Dale

Jestem niesforny Dale ( Dejl). Mały, kompaktowy zadziora;) Lubię skupiać uwagę na sobie. Żeby człowiek głaskał tylko mnie.. Mam kilka latek, jestem w trakcie nauki chodzenia na smyczy ( jeszcze troszkę za bardzo rwe się do przodu). Nie chcę już mieszkać w budzie, adoptuj mnie proszę.

Pini
Pini spędza zimę w przytulisku, a to nie jest miejsce dla niego! To młodziak, ma ok. roku, jest trochę w typie ratlerka. Uwielbia ludzi, dogaduje się z innymi psami. Nie sprawia problemów na smyczy..Chciałby najbardziej na Nowy Rok dostać ciepły domek. Kto go adoptuje?

Popi

Popi to mały, młody psiak. Ma ok.2 lat. Dogaduje się z innymi psami. Wymaga pielęgnacji futerka. Lubi głaskanie. Jednak sporadycznie jak mu się coś nie spodoba to odstraszy ząbkami. Na spacerach nie sprawia większych problemów. PILNIE szukamy mu ciepłego domku.

Sambo

Jestem Sambo. Być może mnie nie pamiętasz, bo chyba nie wzbudzam zainteresowania ani uwagi jak moi koledzy z klatek obok. Co jakiś czas któryś z moich kumpli jest adoptowany a ja bez końca siedzę i czekam. I tak już trzeci rok. Jest mi bardzo smutno z tego powodu, bo najbardziej na świecie chcę mieć swoją rodzinę. Kocham ludzi, nie mam problemu z innymi psiakami. Fakt, koty to nie moja bajka plus czasami zdarza mi się uciec, ale czy to aż taka tragedia? Trzeba sobie urozmaicać jakoś życie będąc w tak beznadziejnej sytuacji. Przygarniesz mnie?

Wielkość czcionki
Kontrast