Mamy nowy wóz strażacki

30 stycznia o godzinie 11:00 w Regionalnym Centrum Ratownictwa w Witnicy nastąpiło oficjalne przekazanie przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego wozu strażackiego dla OSP Witnica. Pojazd odebrał Marcin Mikisz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy.

W uroczystości uczestniczyli posłanka na sejm RP – Krystyna Sibińska, Komendant Miejski PSP Krystian Kosela, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Artur Stojanowski. Urząd Marszałkowski reprezentował zastępca naczelnika wydziału inwestycji Piotr Tykwiński. W wydarzeniu wziął udział także ksiądz proboszcz Ryszard Tomczak, który poświęcił nowy wóz.

Burmistrz Dariusz Jaworski od lat wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Witnica, a dobrze wyposażona i wyszkolona jednostka OSP to dla lokalnej społeczności gwarancja bezpieczeństwa. Druhowie z OSP Witnica niejednokrotnie udowodnili, że jako pierwsi docierają na miejsce. Dzięki nowemu samochodowi będą mogli szybko i skutecznie reagować na zagrożenia. Burmistrz życzył druhom z OSP Witnica aby nowy pojazd jak najlepiej służył podczas akcji ratowniczych i zawsze pozwalał szczęśliwie wrócić do domu.

Zakupu dokonano w ramach projektu pod nazwą: „Wsparcie służb ratownictwa technicznego i przeciwpożarowego na terenie gmin Bytom Odrzański, Szprotawa, Sulęcin, Drezdenko, Kostrzyn nad Odrą, Nowe Miasteczko, Otyń, Szczaniec, Ośno Lubuskie, Santok i Witnica” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Priorytet 4 Środowisko i kultura, Działanie 4.1 Przeciwdziałanie katastrofom naturalnym i ich skutkom. Nowy pojazd OSP Witnica to średni samochód ratowniczo gaśniczy z napędem 4×4 marki Man, model – L2007.46.009, TGM. Został wyprodukowany w 2022 roku. Wykonawcą była firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z Kielc. Koszt zakupu auta to 1 018 440,00 zł,  dofinansowanie wyniosło 85%.

 

Wielkość czcionki
Kontrast