WSPOMNIENIE KS. KANONIKA MICHAŁA KRALLA

Dnia 22 października 2022 r. minęła 60. rocznica śmierci księdza kanonika Michała Kralla.

Nie było mi dane znać tego pierwszego i charyzmatycznego proboszcza Parafii Pyrzany, ale wiedziałam jak ważną rolę odgrywał on w życiu moich przodków i swoich parafian. Uznałam, że należy oddać mu hołd i okazać szacunek za jego zasługi w organizowaniu życia duchowego, kulturalnego i społecznego w Pyrzanach. Byłam szczęśliwa, że jako sołtys mogłam zorganizować tę piękną uroczystość, w której wzięło udział 50 osób. Wydarzenie było zainicjowane mszą świętą w kościele w Pyrzanach oraz poświęceniem pamiątkowej tablicy dedykowanej księdzu Krallowi. Zostały na niej umieszczone fotografie z rozmaitych wydarzeń z udziałem kanonika, własnoręcznie napisany życiorys oraz jego biogram. Tablica została wykonana ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy, w ramach realizacji zadania publicznego, na wniosek Stowarzyszenia „Pyrzany Zawsze Razem”.
Następnie w świetlicy odbyła się wspaniała prelekcja na temat nowych życiowych faktów w wykonaniu regionalisty z zamiłowania Bogusława Mykietowa. Swoimi wspomnieniami o kanoniku podzieliła się także mieszkanka Pani Teresa Lesiuk.
Nadmienię również, że z tej okazji został odnowiony pomnik księdza Kralla oraz jego sióstr dzięki zaangażowaniu członka rady parafialnej naszej wsi.

Składam Serdeczne Podziękowania za pomoc mojej mamie Marysi, bratu Wojtkowi, bratanicy Nataszce, cioci Ewie, Pani Annie, Lidce, Andrzejowi, Sławkowi, Simonowi.

Tekst: Izabela Araszczuk


Zdjęcia: Kazimierz Ligocki

Wielkość czcionki
Kontrast