2 MLN ZŁOTYCH DLA WITNICY

Gmina Witnica otrzymała 2 000 000 zł z Programu Inwestycji Strategicznych na budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

Dofinansowanie rządowe wynosi 98%. Środki te pozwolą na rozbudowę i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie naszej Gminy co poprawi jakość życia mieszkańców zapewniając dostęp do tego typu infrastruktury jak i przyczyni się do wzrostu potencjału inwestycyjnego w Gminie Witnica oferując przedsiębiorcom dostęp do wody czy kanalizacji. Przede wszystkim jednak najbardziej skorzystają mieszkańcy, którzy będą mogli korzystać z tych mediów.

Wielkość czcionki
Kontrast