Ochłoda w upalne letnie dni

Od 7 sierpnia mieszkańcy gminy Witnica mogą schłodzić się podczas upałów. Przedsiębiorstwo MZK zainstalowało kurtynę wodną, która pozwoli na ochłodę w trakcie upałów.

Jest to pierwsza tego typu kurtyna zakupiona przez UMiG Witnica. Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Edward Jaworski ma nadzieję, że zakup się spodoba mieszkańcom. Lokalizacja, przy której kurtyna się znajduje to nasz deptak przy ul. Plac Andrzeja Zabłockiego.

Zainstalowana bramka wodna jest wykonana ze stali nierdzewnej, profesjonalne dysze wytwarzają odpowiednią mgiełkę, która schładza, a nie moczy. Specjalne filtry siatkowe zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń z instalacji. Rozpylone w powietrzu pod wysokim ciśnieniem kropelki wody błyskawicznie parują pod wpływem wysokiej temperatury.

Wynikiem tego procesu jest obniżenie temperatury powietrza nawet o 12 ⁰C. Kurtyna zużywa niewielkie ilości cennej wody. Zainstalowana kurtyna nie moczy ubrań, przyjemnie schładza i pozwala czuć się komfortowo nawet w największy upał.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast