Tak będzie wyglądał nowy dworzec

Nasz Dworzec leży przy linii 203 relacji Tczew – Kostrzyn. Obiekt powstał w 1857 roku i jest objęty ochroną konserwatorską.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu Burmistrz Dariusz Jaworski spotkał się z kierownictwem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu w sprawie remontu budynku witnickiego dworca kolejowego. Mimo, że prace jeszcze się nie rozpoczęły, to dziś dowiedzieliśmy się jak finalnie ma nasz obiekt wyglądać.

Koszty inwestycji w 85% ma pokryć Unia Europejska, a w 15% PKP. Dworzec zmieni się również zewnętrznie – powstanie więcej miejsc parkingowych, stojaki na rowery, informacja wizualna itp. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, obecnie przygotowywana jest dokumentacja

Na dole przebudowany będzie hol i poczekalnia oraz kasy i zaplecze socjalno – sanitarne. Pasażerowie będą mogli skorzystać z odnowionych toalet wewnątrz budynku. W jednym z pomieszczeń planowana jest siłownia i salka fitness. Ma też być miejsce na punkt małej gastronomii. Natomiast na górze powstaną pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, np. dla Klubu AA ,,Dromader” i innych organizacji społecznych. W budynku będzie zamontowana winda, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wizualizację i trzeba przyznać iż nowy dworzec będzie nowoczesny i reprezentatywny. Na ten temat  pojawi się dziś reportaż w „Informacjach lubuskiech” TVP Regionalnej.

Warto dodać, iż planowana jest także remont dworca w Nowinach Wielkich.

(fot. PAS PROJEKT)

Wielkość czcionki
Kontrast