Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 . listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, o którym nie zapomnieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim. Dzieci miały okazję przebrać się za  ulubieńców z bajek. 

Zatem w do szkoły przybyły same sławy z bajek. Był sam Pinokio, Hudy z Toy Story, Batman, Superman, Roszpunka, Elsa z Krainy Lodu i wiele, wiele innych bohaterów. Konkurs multimedialny dla dzieci z oddziału „0” oraz klas 1-3 odbył się punkt 10:30 na szkolnym korytarzu. Wesołe zabawy rozpoczęły się od wiadomości pozostawionej przez Królową Bajek. Królowa Bajek prosiła dzieci o pomoc w odnalezieniu postaci z bajek, których zła Czarownica Bambaryca w swej złośliwości pomieszała i poprzekładała strony w książkach. Dzieci musiały wykonać osiem niełatwych zadań, m.in. zgadnąć z jakiej bajki pochodziły rekwizyty, rozwiązać zagadki i quiz wiedzy o bajkach. Jednakże najciekawszą konkurencją okazało się zadanie noszące tytuł „Jaka to melodia?”.

Nagrodą za udział w konkursie była pyszna, pełna witamin czarodziejska gruszka – gdyż Szkoła w Kamieniu Wielkim jest Szkołą Promująco Zdrowie.

(fot. UMiG)

 

Wielkość czcionki
Kontrast